Örnek Kursiyerler

Örnek Kursiyerler
23 Temmuz 2009

Çanakkale’de Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün İMKB Endüstri Meslek, Teknik Lise ve Anadolu Meslek Lisesi’yle ortaklaşa açtığı fayans, seramik ve karo döşemeciliği kursuna katılan öğrenciler bir yanan kurs görürken, diğer yandan da okulun yer karolarını döşüyorlar.

Çanakkale İMKB Endüstri Meslek, Teknik Lise ve Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Ersin Gökhan, İş Kurumu Çanakkale İl Müdürlüğü ile ortaklaşa açılan ?Fayans, seramik ve karo döşemeciliği? kursuna 21 öğrencinin katıldığını belirterek, ?280 saat sürecek kursa katılan öğrencilerimiz hafta içi 8 saat ders görüyorlar. Kursta eğitim gören öğrencilerimiz pratiklerini de okulumuzda yer karolarını döşeyerek yapıyorlar. Okulumuzun birinci ve ikinci katında zemin çok kötüydü. Bizlerde yaptığımız girişimler sonunda satın aldığımız toplam 1200 metrekare Kalebodur?u iki katta döşemeye başladık. Bu çalışmada 700 metrekare birinci, 500 metrekare de ikinci kat zemininin karo döşeme çalışmasını kursiyerlerimiz yapıyor. Bu sayede bir yandan kurs gören öğrencilerimiz diğer yandan da okulumuzun karolarına döşeyerek hem pratiklerini geliştiriyorlar, hem de okulumuza faydalı bir iş yapıyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum? dedi.

Öte yandan okulda kurs gören 21 kişi de eğitim çalışmasının kendilerine büyük faydasının olduğunu belirterek, ?Kurs sırasında okulun iki katının yer karolarını da döşeyerek burada kalıcı bir eser bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir