Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Osnabrück Gönüllü Konuk Stajyerleri Çanakkale’de…

Osnabrück Gönüllü Konuk Stajyerleri Çanakkale’de…

Çanakkale Belediyesi ve Almanya’da bulunan Kardeş Kenti Osnabrück arasında gerçekleştirilen Staj Programı kapsamında, 6 konuk stajyer Çanakkale Belediyesi Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evinde staj yapmak için geldiler.

Liseyi bitiren stajyerler Osnabrück’te doğru meslek seçiminde bulunmaları, çeşitli kurumlarda ve çeşitli iş alanlarında bilgi sahibi olabilmeleri için bir yıllık staj programlarının 14 gününü Çanakkale’de geçirecek. Osnabrück’te edindikleri mesleki deneyimlerine burada edindikleri tecrübeleri de katacak olan stajyerler, Çanakkale Belediyesi Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile Çanakkale Belediyesi Kültür Evinde çalışmalarına başladı. Öte yandan Osnabrücklü stajyerler, 2018 Troia Yılı olması nedeniyle Troia Antik Kenti’ne de bir kültür gezisi gerçekleştirdi. Çanakkale’ye gelmeden önce hazırlık süreci olarak Türkçe kursu gören, kentimiz ve dilimiz hakkında temel bilgileri öğrenen stajyerler kendi kültürlerini de şehrimize tanıtacaklar.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir