Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Osnabrücklü Gençler Çanakkale’de…

Osnabrücklü Gençler Çanakkale’de…

Her yıl kardeş kent Çanakkale ve Almanya’nın Osnabrück kenti arasında gençlerin karşılıklı olarak katıldığı değişim programı kapsamında son olarak Osnabrück Gençlik Değişimi Grubu Çanakkale’ye geldi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından Belediye Meclis Salonu’nda ağırlanan gençlere, eğitmenleri ve Çanakkale’de onları ağırlayan misafir aileler de eşlik etti. Yaşları 16-20 arasında değişen toplam 15 öğrencinin katıldığı gençlik değişimi programı kapsamında gençler, 2 gece 3 gün misafir ailelerde kalırken, bu süre zarfında Seramik Müzesi, Kent Müzesi, Aynalı Çarşı gibi kent merkezinin önemli noktalarını gezme, Bozcaada, Assos, Troia Antik Kenti ve Cuma Pazarı turu gerçekleştirme fırsatı bulacak. Öğrenciler aynı zamanda Yazar Sanatçı Evi’nin atölye çalışmalarına da katılacak.

İki kardeş kent arasındaki bağları kuvvetlendiren, gençler ve onların deneyimleri üzerinden kültürel değerleri pekiştiren öğrenci değişim programı kapsamında Çanakkale’ye gelen gençlerin deneyimlerini dinleyen Başkan Gökhan, bu programın yararlı olması temennisinde bulundu.

Osnabrücklü gençler ve eğitmenler ise, öncelikle kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini iletirken, Çanakkale’nin çok güzel bir kent olduğunu ve burada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Karşılıklı sohbetle devam eden ziyaretin sonunda Osnabrücklü gençler Başkan Gökhan’a Osnabrück futbol takımı atkısı hediye etti.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir