Osnabrück’te Düzenlenecek Yaz Dil Kursu İçin Başvurular Başladı…

18 Mart 2018

Osnabrück Belediyesi ve Osnabrück Yüksekokulu, Osnabrück’ün kardeş ve arkadaş kentleri olan Angers, Çanakkale, Derby, Evansville, Haarlem, Twer, Hefei ve Vila Real kentlerine 26. Uluslararası Dil Kursu’na katılmak isteyenlere burs fırsatı sunuyor.

Osnabrück Meslek Yüksekokulu’nun düzenleyeceği 26. Uluslararası Dil Kursu 20 Ağustos ile 17 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Kurs çeşitli seviyelerden oluşup, toplamda 90 saat dersi içeriyor. Ayrıca katılımcılar “Genel Almanca”, “İktisadi Almanca” ve “Teknik Almanca” arasında seçim yapma şansına sahip olup, istekleri yönünde uzmanlaşabilme fırsatı da bulacaklar. Kurs, öğleden sonraları ve hafta sonları organize edilen gezi, çeşitli firmalara ziyaret, seminer, sportif ve sosyal aktiviteler ile de zenginleştirilecek. Kursun son 4 gününde katılımcılar Berlin gezisine de katılma şansı yakalayacaklar. Kurs hakkında verilen bilgide; “Bu kurs öğrencilere hitap ettiği gibi aynı zamanda çalışanlar için de sunulan bir olanaktır. Kursta başlangıç seviyesinden yüksek seviyeye kadar tüm basamaklar mevcuttur. Detaylı bilgi için aşağıdaki internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://www.hs-osnabrueck.de/sommersprachkurs.
Almancasını geliştirmek isteyen ya da yeni başlamak isteyen herkes bu kursa başvurabilir. Almanca’yı iyi seviyede ya da belirli seviyede bilmek bir başvuru koşulu değildir. Yaş sınırı en az 18 olarak belirlenmiştir. Burs başvuru sonuçları Nisan 2018 sonlarına doğru belirlenecek ve kazanan kişi Osnabrück Kenti’ndeki yetkililer tarafından aranıp, sonuç kendisine bildirilecektir. Aşağıdaki belgeler Ingilizce ya da Almanca olarak başvuruda hazır bulundurulmalıdır:Başvuru yazısı Katılımcının bu kursa neden katılmak istediğine dair bir motivasyon yazısı (en az 2 Sayfa)ÖzgeçmişÖğrenciler için karne ya da Transkript (İngilizce veya almanca) Çalışanlar için işvereninden, öğrenciler için eğitim kurumundan referans(Kişisel olarak verilen referanslarda, referans veren kişi şunlara dikkat etmelidir: Başvuran kişiyi nereden ve ne zamandır tanıyorsunuz? Mesleki ve kişisel olarak başvuran kişiyi nasıl nitelendirirsiniz? Başvuran kişi için bu kursun ne gibi bir yararı olacağına inanıyorsunuz?) Seçim Kriterleri:Başvuran kişinin bu kursa neden katılmak istediği, Almanca’ya olan ilgisi ve bu dil kursunun kendisine ne gibi artılar kazandıracağını inandırıcı bir biçimde tasvir etmesi.Öğrencilerde akademik başarı, çalışanlarda ise iş verenin vereceği referans” denildi.

Burs Başvurusunda Bulunacak Adayların Dikkatine!

Bursun karşıladığı masraflar sadece; 1.Osnabrück Yaz Dil Kursu katılım ücreti,2. Osnabrück’te bulunduğunuz süre içerisindeki konaklama bedeli,3. Sağlık sigorta masraflarından ibarettir. 4. Berlin’e düzenlenen gezi (katılmak isteğe bağlı) Bunlardan başka, sizin bizzat üstlenmeniz gereken masraflar aşağıdaki gibidir:1. Pasaport ve vize işlemlerine ilişkin masraflar. 2. Tüm yolculuk giderleriniz (ör: otobüs, uçak, tren vb.)3. Osnabrück’te kaldığınız süre boyunca yeme-içme vb. giderleriniz. Önemli Not: Lütfen bursa başvururken bu uyarıyı dikkate alınız! Eğer yukarıda bahsi geçen masrafları karşılayabileceğinizden emin değilseniz, lütfen bursa başvurmayınız! Başvuruların 3 Nisan 2018 tarihine kadar Osnabrück Kent Elçisi Elif Ercan’a ulaştırılması gerekmektedir: Çanakkale Belediyesi Elif ErcanOsnabrück Kardeş Kent Elçisi Ofis: Çanakkale Kent Müzesi ve ArşiviKemalpaşa Mah. Fetvane Sok. No: 31 17100 Çanakkale. Tel : +90 286 212 80 15, 0533 168 34 69 Fax : +90 286 217 12 28,E-Mail: kardeskent@canakkale.bel.tr. Detaylı bilgi için aşağıdaki kişiler ile iletişime geçebilirsiniz: Osnabrück Yüksekokulu Uluslararası Ofis Nina ChapmanD – 49009 Osnabrück. Tel. ++49/541/969-2996. Mail: n.chapman@hs-osnabrueck.de, Osnabrück Belediyesi Kardeş Kentler Birimi Jens Koopmann D – 49034 Osnabrück. Tel. ++49/541/323-2272.Mail: koopmann@osnabrueck.de

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir