Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Otobüs Şoförlerine Yönelik Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

Otobüs Şoförlerine Yönelik Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, kent içinde yolcu taşıyan otobüs şoförlerine yönelik eğitimler düzenleniyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim elemanı Gökhan Bayram’ın verdiği eğitimde şoförler, etkili konuşma yöntemleri, öfke kontrolü ve yolcularla iletişim teknikleri konularında pratik bilgiler alıyor.

Yolcu ve şoför etkileşimini daha da artırmak, hizmet sunum kalitesini yükseltmek, şoförlerin gün içinde yaşadıkları stresi kontrol altına almalarını sağlamak ve konuşma tekniklerine ilişkin bilgi alınması amacıyla düzenlenen eğitimler, toplam 12 hafta boyunca devam edecek. Türkiye’de otobüs şoförlerinin yaşadıklarından kesitlerin gösterildiği, slaytlarla ve video gösterimleriyle desteklenen eğitimde konuşmaya ilişkin ilginç ve pratik taktikler veriliyor. Eğitmen Gökhan Bayram derslerle ilgili verdiği bilgide, “Burada 3 konuya değiniyoruz. Bunlar; konuşma, iletişim ve öfke kontrolü. Yolcu-şoför arasındaki problemlerin sebeplerini ve çözüm yollarını buluyoruz. Böylelikle bir davranış değişikliği meydana getiriyoruz. Sonuçta tamamen pratik yöntemlerle, sıkmadan ve eğlenceli bir biçimde daha iyiye ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir