Otobüsler Pazaryeri Otoparkına Girmeye Devam Ediyor

Otobüsler Pazaryeri Otoparkına Girmeye Devam Ediyor
26 Ocak 2012

Çanakkale’de yasak olmasına rağmen pazaryeri otoparkına girerek etrafı kirleten otobüs sürücülerine tepki sürüyor.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da bir süre önce bu bölgede denetim yaptığını belirten vatandaşlar, ardından bu alana otobüslerin park etmesinin yasaklandığını belirterek, “Ancak ne var ki yasak olmasına rağmen otobüsler bu bölgeye park ederek bütün çöplerini etrafa atıp gitmeye devam ediyor. Bizlerin en önemli gezinti yeleri arasında bulunan bu alan adeta çöplüğe döndü. Belediye başkanımız bu bölgeye artık otobüslerin girmeyeceğini ve bu araçların otobüs terminaline gitmeleri gerektiğini söylemişti. Maalesef buna uyan otobüs sürücüsü sayısı az. Özellikle hafta sonları bu alan otobüslerle doluyor. Hatta bazı otobüs sürücüleri Troya caddesi üzerinde sokak aralarına park edip otobüslerini buralarda temizleyip çöplerini etrafa attıktan sonra gidiyor. Belediye yetkililerinin bu konu ile daha yakından ilgilenmelerini istiyoruz” dedi.

Son Güncelleme: 27 Ocak 2012
PAZARYERİ OTOPARKINDA OTOBÜS DENETİMİ
Çanakkale’de zabıta ekipleri emniyet birimlerinin yardımı ile yasak olmasına rağmen pazaryeri otoparkına girerek etrafı kirleten otobüs sürücülerine yönelik denetim yaptı.

Otopark girişinde otobüslerin girmesinin yasak olduğuna dair levhanın bulunduğunu belirten zabıta ekipleri bu bölgede bulunan otobüs sürücüleri hakkında yasal işlem yaparak bölgeden uzaklaştırdı. Şehirlerarası otobüslerin pazaryeri otoparkına park ederek etrafı kirletmelerine izin verilmeyeceğini ifade eden yetkililer, araçların otobüs terminali dışında bu bölgeye park etmelerinin yasak olduğunu belirtti. Kurallara uymayan sürücüler hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağını da belirten yetkililer, bu tür araçların park edilmemesi gereken yerlerde görülmesi halinde telefonla ilgili birimlere haber verilmesini istediler.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir