Bu otomobillerin ayrı bir sırrı var!

Bu otomobillerin ayrı bir sırrı var!
26 Ocak 2018

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Öğretim Görevlisi Levent Vardal’ın hazırladığı “Sırlar ve Otomobiller” sergisi, Mahal Sanat’ta açıldı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Öğretim Görevlisi Levent Vardal’ın yaklaşık bir yılda hazırladığı, farklı ebatlardaki eserleri Mahal Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Vardal’ın kişisel sergisi olan “Sırlar ve Otomobiller” sergisi özellikle klasik otomobil tutkunlarının ilgisini çekecek nitelikte. Sergide yüz ayrı seramik çalışması sanatla ve klasik otomobille ilgilenenlere hitap ediyor. Seramik Sanatçısı Levent Vardal, açılışta otomobillere olan aşırı tutkusu nedeniyle böyle bir sergi açmaya karar verdiğini söyledi. Vardal eserleriyle ilgili olarak; “Biraz teknikleri farklılaştırarak resim dilini seramikle anlatıp böyle bir sürece girdim. Otomobillerin kendi dünyasında bir dili ve sırrı olduğunu bildiğim için her otomobili resmetmedim. Hiç üretilmemiş 20-25 modeli, çok üretilmiş kült olmuş eski modelleri, beğenilmemiş ve çok tutmamış bazı modelleri resmettim. Sıraltı tekniği kullandım ve seramik bisküvi karolar üzerine sıratlı boyaları şeffaf sırlarla birlikte bir teknik aşamadan geçirdim” şeklinde konuştu.
1
Öte yandan çoğunluğu klasik otomobillerin sır tekniğiyle seramikler üzerine tasvir edildiği sergi, 31 Ocak Çarşamba gününe kadar ziyarete açık olacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir