Öz “MHP” , Erkek “Milli İradeye Saygı” Dedi

11 Kasım 2015

Çanakkale’de CHP’den milletvekili seçilen Muharrem Erkek ve Bülent Öz bugün mazbatalarını aldı.

Çanakkale Adliyesi’nde düzenlenen mazbata töreninin ardından CHP Çanakkale İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısına milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, CHP Çanakkale İl Başkanı Hamza Karagöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder, CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan katıldı. Toplantıda konuşan Bülent Öz, seçimleri; “CHP olarak tek başına iktidarı hedefliyorduk. Maalesef böyle bir sonuçla karşı karşıya kaldık. Bunun nedeni de MHP’nin tutumlarıdır.” sözleriyle yorumlarken, Muharrem Erkek ise 1 Kasım ve 7 Haziran seçimlerini karşılaştırmayı tercih etti.

Ayrıca göçmen sorunlarına değinen Erkek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; ” CHP olarak 1 Kasım’da sandıktan çıkan sonuca, yani milli iradeye her zaman olduğu gibi saygı gösteriyoruz. 7 Haziran’da milli iradeye saygı gösterilmedi. Ama biz 7 Haziran ve 1 Kasım’ı milletimiz iradesi olarak kabul edip, saygı gösteriyoruz. CHP her zaman olduğu gibi demokrasinin, hak ve özgürlüklerin teminatı olmaya devam edecek. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bize milletimiz ana muhalefet görevi verdi. Biz ülkemizin menfaatleri için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

“‪‎Çanakkale‬’miz yine bir göçmen faciası ve can kayıplarıyla anıldı. Bu üzücü olayların artık son bulması için Meclis çatısı altında da ciddi bir çalışma yapmak gerekmektedir. Bu konuda daha önce hazırladığımız Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için verdiğimiz önergemizi yenileyeceğiz. Aynı zamanda bu konunun takipçisi olacağız. Konu hem uluslararası hem de ulusal alanda ele alınmalıdır. Elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız. Yeter ki insanlar, çocuklar artık can vermesin. Canını kaybetmemek ve daha güzel bir dünyada yaşamak uğruna yaşamlarını hiçe sayan, bu uğurda canlarını kaybedenleri rahmetle anıyorum.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir