Özacar, Kadınlara İçini Döktü…

12 Ağustos 2015

Ağustos ayı İcra Komitesi olağan toplantısını Gelibolu’da yapan Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu, Gelibolu Kaymakamı Oktay Çağatay ve Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı da ziyaret etti. Ağustos ayı toplantısını yapmak üzere Gelibolu’da toplanan İl Kadın Girişimciler Kurulu, Kaymakam Oktay Çağatay’a yaptığı ziyarette, Kurul’un çalışmaları hakkında bilgi verirken, Kaymakam Çağatay, tüm meslek dallarında daha kadının yer alması gerektiğini belirterek, Çanakkale turizminin ve ekonomisinin daha hızlı gelişeceğini ifade etti.
İl Kadın Girişimciler Kurulu, daha sonra Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı ziyaret etti. Kadın Girişimcilere, Gelibolu’da turizm sektörü hakkında bilgi veren ve en büyük sorunlarının yatak kapasitesinin azlığı olduğunu vurgulayan Özacar, turizm konusunda yatırım yapacak herkese desteğe hazır olduklarını söyledi. Kooperatifleşmenin önemine de değinen Özacar,

“Kooperatifleşme ve şirketleşme yapamadık. Ortak olmayı beceremiyoruz. Hepimiz ben olma peşindeyiz, biz olamıyoruz”

dedi.
Aylık icra komitesi toplantısını Başkan Yardımcısı Kadriye Erol başkanlığında Gelibolu’da yapan İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, GMKA tarafından destek verilen, “Ar-Ge ve Yenilikçilik Eğitimi” projesi hakkında görüştüler. Kadın Girişimciler, Eylül ayı toplantısını da Biga’da yapma kararı aldı.
Toplantıya İcra Komitesi Başkan Yardımcıları Hatice Korkmaz ve Kadriye Erol ile birlikte üyeler Bihter Köşdere Yel, Birce Bilici, Derya Özkan, Fatma Songül Aktoprak, Gökçe Uygun, Gülçin Semizoğlu, Nagihan Tuna, Nazmiye Gök, Perihan Duman, Sebahat Kaya, Tuba Ezer Topuzoğlu ve ÇTSO İl Kadın Girişimciler Kurulu Koordinatörü Seçil Gezer Uğur katıldı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir