Özel Eğitim Topluluğu Örnek Oluyor

24 Mart 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Özel Eğitim Topluluğu düzenlediği etkinlikler ve sosyal projelerle örnek oluyor.

21 mart 2009 Cumartesi günü Gelibolu Anafartalar Görme ve İşitme Engelliler Okulu’nu ziyaret eden Özel Eğitim Topluluğu üyeleri, okullardaki engelli öğrenciler ile sohbet ederek ilk dönem yapılan teori seminerlerini birebir uygulama şansı buldu. Topluluk üyeleri Görme ve İşitme Engelliler Okulu öğrencilerine ses kayıt cihazı armağan etti.

22 Mart 2009 Pazar günü ise Hüseyin Özcan Çocuk Yuvası’nı ziyaret eden topluluk üyeleri özel eğitime muhtaç olan çocukları yakından tanıyarak neler yapılabileceği konusunda yetkililerden bilgi aldı.

Ayrıca topluluk üyeleri cumartesi günü Bedensel Engelliler Seminerinde Türkiye Sakatlar Federasyonu Çanakkale Şubesi Başkanı Ümit Burunlular, Altı Nokta Körler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Bulut, Altı Nokta Körler Derneği Çanakkale Şubesi Spor Başkanı Hayrettin Karabıyık, ve görme engelli İbrahim Battal ile bir araya geldi. Seminer de öğretmenlik hayatımızda neler yapabileceğimiz konusunda detaylı bilgi veren misafirler hayata nasıl tutunduklarını dile getirdiler.

[Fotoğraf Kaynağı: ÇOMÜ]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir