Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde Sergi ve Kermes Heyecanı

Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde Sergi ve Kermes Heyecanı
15 Mayıs 2014

Engelliler Haftası kapsamında, Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı sergi ile kermes ve brunch etkinliği 14 Mayıs Çarşamba günü Merkez binasında gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkan Vekili Dr. Celal Karakaş, Merkez Müdürü Mehmet Zengin başta olmak üzere öğrenciler ve aileleri katıldı. Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlarken, Merkez Müdürü Mehmet Zengin yaptığı konuşmada engelli bireylerin eğitimlerinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, öğrencilerin mezun olduktan sonra toplumsal alanda kendilerini gösterebilmeleri adına iş alanları yaratılmasının çok önemli olduğuna değindi.

Törende bir konuşma yapan Başkan Vekili Celal Karakaş ise sözlerine tüm Türkiye’yi yasa boğan Manisa’nın Soma ilçesinde kömür ocağında çıkan yangında yaşamlarını yitiren maden işçilerini anarak başladı. Karakaş, ailelere de başsağlığı ve sabır dileklerinde bulunurken “Somalıların bu konudaki her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için Çanakkale Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla yardımcı olmaya hazırız” dedi.

Karakaş, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa ilişkin olarak ise, “Çanakkalelilere buradan seslenmek istiyorum. Boş zamanlarınızda buraya gelin. Burada öğretmenlere ve çocuklara vereceğiniz destekle birlikte buraya yapılan yatırımlardan daha fazlasını sağlamış olacaksınız” dedi. Karakaş, sergi ve kermesin öğrenciler ve aileleri tarafından hazırlandığını da belirterek, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından açılış gerçekleştirilirken, sergi ile çeşitli el emeklerinin sergilendiği kermes katılımcılardan büyük ilgi gördü.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir