Özel Sporcular Spor Eğitim Programı’nın Kapanış Töreni Gerçekleştirildi

22 Mayıs 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü tarafından uygulanan “Özel Sporcular Spor Eğitim Programı”nın kapanış töreni gerçekleştirildi.

Yetkililer konuyla ilgili şunları ifade etti: “Engelliler İçin Beden Eğitimi ve Spor Dersi’nin uygulama çalışmaları nedeniyle özel gereksinimli çocuklarla bir araya gelerek öğretmenlik becerilerini geliştiren öğrenciler geleneksel olarak bu çalışmaları Bahar Döneminde de gönüllü olarak sürdürüyorlar. Her hafta Perşembe günleri 15.30-16.30 saatlerinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu spor salonuna gelen özel gereksinimli çocuklar, gönüllüler ile etkileşimde bulunarak hem arkadaşlık becerilerini geliştiriyorlar hem de çeşitli spor becerileri kazanıyorlar”.

Program koordinatörü Doç. Dr. Dilara Özer de sporun özel gereksinimli çocukların toplumsal yaşama tam katılım ve uyumları üzerinde en önemli araçlardan biri olduğuna dikkat çekerek, sporun bu özelliğini fark ederek çocuklarını çalışmalara yönlendiren anne ve babalara, Çanakkale Otizmle Mücadele Derneği Başkanlığı’na, Onsekiz Mart İlköğretim Okulu Müdürlüğü’ne ve Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Dönem sonu nedeniyle çalışmaların sona erdirilmesi hem gönüllülerin hem de özel gereksinimli çocukların duygusal anlar yaşamalarına neden oldu. Aileler çocuklarına gösterdikleri içten ilgi ve sevgi için gönüllülere teşekkür ederek çalışmaların devam etmesi yönünde dilekte bulundular.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir