Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Paletli Yüzme Kulüplerarası Federasyon Kupası Şampiyonası

Paletli Yüzme Kulüplerarası Federasyon Kupası Şampiyonası

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenen Paletli Yüzme Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’nın ilk etabında 3 Türkiye rekoru kırıldı.

Çanakkale’de Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kapalı Yüzme Havuzu’nda 15 ilden 228 sporcunun katıldığı şampiyonada sporcular birbirleri ile kıyasıya mücadele etti. Şampiyonanın ilk müsabakalarında 14 yaş üstü erkekler kategorisinde 50 metre dip yarışında İstanbul Tenis Kayak Spor Kulübü’nden Özcan Esen 00.16.57’lik derecesi ile Büyük Erkekler yeni Türkiye rekorunun sahibi olarak birinci oldu. İkinciliği elde eden İstanbul Bahçelievler Yıldız Spor’dan Avedis G. Tellioğlu da 00.16.90’lık derecesi ile ikinci
olarak Gençler yeni Türkiye rekorunu elde etti. Bu kategoride üçüncülüğü Gaziantep Gazi Spor’dan Hakan Barazi 00.17.36’lık derecesi ile elde etti. Şampiyonada 14 yaş üstü bayanlar 50 metre dip kategorisinde İstanbul Tenis Kayak Spor Kulübü’nden Esra Sarp 00.19.51’lik derecesi ile birinci olarak büyük bayanlar yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Aynı kategoride ikinciliği yine aynı spor kulübünden Seray Sarı 00.20.50’lik derecesi ile elde ederken, Diler Özkan da 00.20.69’luk derecesi ile üçüncü oldu.
Şampiyonada 11-13 yaş kategorisinde İstanbul Beşyıldız Spor Kulübü’nden Arda Çelik 00.26.42’lik derecesi ile birinci olurken, diğer yarışmacılar müsabakayı tamamlayamadığı için dereceye giremedi.
Şampiyona ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Sualtı Federasyonu Genel Sekreteri Oğuz Aydın, 15 ilden 228 sporcu, 23 hakem 5 organizasyon komitesi üyesinin görev aldığı şampiyonanın büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Türkiye Sualtı Federasyonu’nun 2009 yılı faaliyet raporunda yer alan Paletli Yüzme Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’nı Çanakkale’de yeni hizmete giren havuzda yapıyoruz. Bu yarışma federasyonumuzun 2009 yılındaki ilk yarışması özelliğini de taşıyor. Türkiye Şampiyonası’nda 15 kulübümüz 15’i erkek, 7’si de bayan olmak üzere 22 takımla mücadele ediyor. Bu müsabakayı tarihi özelliği olan Çanakkale’de düzenlemekten dolayı ayrı bir mutluluk taşıyoruz” diye konuştu.

İlk gün müsabakaları sonunda deceye girenlere madalyaları ile Çanakkale Belediye Başkan Vekili Murat Firidinoğlu ile Gençlik Spor İl Müdürü Doğan Anşin tarafından verildi. Şampiyona Pazar günü sona erecek.
İHA

Filtreler:

Yorumlar

ece (14/10/2010 15:32)

ben bir yüzücü olarak harketleri doğru bulmuyorm...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir