Pan Görsel’de Film Geceleri

Görsel kültürün, görsel okuryazarlığın ve görsel düşünme araçlarının gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkı sunmak isteyen tüm ilgililerin bir arada düşünüp üretebilecekleri bir platform olan Pan Görsel Kültür Derneği her Çarşamba saat 19:30’da “Pan Film Geceleri” düzenliyor.

Sinema tarihinin kült filmlerinin yanı sıra bağımsız sinema yapıtlarını da izleyiciyle buluşturmak isteyen Pan Görsel Kültür Derneği, fotoğraf ve sinemanın birbiriyle yakın ilgi ve ilişkisinden yola çıkarak “Pan Film Geceleri” etkinliğiyle sinemayı bir gösteri ve izleme aracı olmaktan çıkarıp bir düşünme aracına dönüştürmeyi hedefliyor.

Farklı sinema türlerinden örneklerin yanı sıra yönetmenler ve oyuncularla gerçekleştirilecek sohbetleri de içeren etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

“İdi i Smotri / Gel ve Gör”
Pan Görsel Kültür Derneği’nde bu hafta Elem Klimov’un 1985 yapımı “İdi i Smotri / Gel ve Gör” filmi gösteriliyor. Ales Adamoviç’in “Kathyn’in Öyküsü” kitabından uyarlanan film, II. Dünya Savaşı‘nda Alman işgali altındaki Sovyet Beyaz Rusya‘sında bir gencin partizanlara katılma hikayesi çevresinde, Nazi işgalinin yarattığı maddi ve ruhsal yıkımları ele alıyor. En önemli savaş karşıtı filmlerden biri olan “İdi i Smotri/ Gel ve Gör” filmi Pan Görsel Kültür Derneği’nde 20 Kasım 2013 Çarşamba günü Saat 19.30’da izlenebilir.

Filtreler:

Pan Görsel Kültür Derneği Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir