Parion Buluntularıyla Büyülüyor

04 Ağustos 2010

İÇDAŞ sponsorluğunda Biga kemer Köyünde u yıl 6.sı yapılan Parion kazılarnda 2010 sezonu tamamlandı.

2010 kazılarında  ortaya çıkarılan eserler Kazı Başkanı Prof. Dr. Sn. Cevat Başaran tarafından basına yapılan sunumla tanıtıldı. Gerek yerel,gerekse ulusal basından çok sayıda basın kuruluşunun katıldığı gezi ve basın toplantısında, Prof. Dr. Cevat Başaran :”2010 kazılarında ortaya çıkan buluntular hem bu kazılar,hem de gelecek için büyük heyecan ve umut yarattı.Gerek bulunan define, gerek gladyatör heykeli Parion’da ortaya çıkarılacak muhteşem buluntular olduğunu ortaya koyuyor. Bu kazılarda bize sponsorluk yapan ve her konuda büyük destek sağlayan İÇDAŞ?a ve genel müdürü Sn. Bülend Engine içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

Kazı sahasının gezilmesi sonrası İÇDAŞ tesislerini de inceleyen basın mensuplarına, İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin’in katılımıyla Parion?dan, demir-çelik sektörüne kadar bir çok konuda basın mensuplarının sorularına cevap verildi.

İÇDAŞ’ın Kemer Köyü’ne okul yapma girişimiyle ortaya çıkan Parion antik kentinde yaşanan gelişmelerin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Engin: “Ardahan?dan Edirne’ye kadar bu ülkenin hizmetindeyiz. Ancak büyük düşünerek gelişebiliriz.Çanakkale sahip olduğu potansiyel zenginlikleri gün ışığına çıkarmalı, Gelişme potansiyelini yatırımlarla realize etmeli, Küçük olsun benim olsun değil, büyük olsun ülkemin olsun diyebilmeliyiz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir