Parmak Bebek Yaşama Tutundu

14 Şubat 2013

Çanakkale Devlet Hastanesi Huriye Bahattin Demircioğlu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde 3 ay önce 600 gram olarak dünyaya gelen prematüre bebek bugün 2 kilo 90 grama ulaşarak büyük bir mucizeyi gerçekleştirdi.

Çanakkale’de 42 yaşındaki bir annenin doğumunda 600 gram olarak dünyaya gelen parmak bebek, Kadın Doğum Uzmanı Dr. Semra Uğurgelen ve ekibinin mücadelesi sonucu yaşama tutundu.

Anne Nurşen Baca’nın 3 Kasım 2012 günü Çanakkale Devlet Hastanesi Huriye Bahattin Demircioğlu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde dünyaya getirdiği ve adı Öykü olarak konulan parmak bebek kuvöze alındı. Yürütülen tedavinin 10. gününde 640 grama ulaşan Öykü bebek doktoru için umut oluşturdu. Bir aylık olduğunda 730 grama ulaşan parmak bebek ikinci ayın sonuna gelindiğinde ise 1 kilo 130 gram ağırlığa ulaştı.

Öykü bebeğin sürekli kilo alması yapılan tedavinin doğruluğunu ortaya koyarken Dr. Uğurgelen ve ekibi önce 1 kilo 300 gram, sonra 1 kilo 530 gram, 100. günde ise 2 kilo 90 gramı gördü.

Sağlıklı bir şekilde büyüyen Öykü bebek önceki gün annesinin kucağına verilirken anne Nurşen Baca, büyük sevinç yaşadı. Öykü bebek, Çanakkale Devlet Hastanesi Huriye Bahattin Demircioğlu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin bugün en popüler bebeği olarak tüm hekim ve hemşirelerin göz bebeği oldu.

[Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir