Pastacılık Şampiyonası’nda Bizi Temsil Ettiler

28 Ekim 2015

Türkiye Pastacılık Şampiyonası 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde düzenlendi. Şampiyona da ilimizi Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği temsil etti.Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği’nden şampiyonaya Dernek Başkanı Osman Demirci, Üyeler Özkhan Atay, Mustafa Ergin ve Okan Yüksek katılım sağladı.
Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Osman Demirci şampiyona hakkında şunları dile getirdi: “Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’na bağlı 32 dernek ve 30 İl olarak hızla büyümekte, projelerimize emin adımlarla devam etmekteyiz.
Türkiye’de aşçılık ve pastacılık sektöründe mesleki faaliyetler, yöresel mutfakları koruma, festivaller, yarışmalar, eğitim ve sosyal sorumluluklar adına birçok önemli projeye imza atan Taşpakon’un bu kez farklı bir platformda tüketici sağlığını ve dolayısı ile mesleğimizi çok yakından ilgilendiren ve tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden helal gıda akımına destek olmak ve camiamızın helal gıda ürünleri konusunda bilincinin artmasına vesile olmayı amacıyla bu projeyi gerçekleştirmiştir.Bu yarışmada bir sosyal sorumluluk projesi olan Engelsiz Türkiye Platformu desteği ile engelli vatandaşlarımıza ustalarla bir arada yarışmaya katılınması sağlanılmıştır. Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği olarak İlimizi temsilen Özkan Atay usta pastayı yaparken, yarışmada 1 engelli pastacı kardeşimiz de kendisine yardımcı olmuştur. Çanakkale’mizin tanıtımı ve yöre yemeklerimizin birer marka haline gelmelerini sağlamak adına halkımızdan ve sivil toplum kuruluşlarından destek beklemekteyiz. Her organizasyonda desteklerini bizlerden esirgemeyen ve İlimiz markalarına sahip çıkan Çanakkale Ticaret Borsası’na Derneğim ve İlimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
Başkan Demirci, ayrıca en kısa zamanda Çanakkale’de aynı türden yarışma planları için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir