Pegasus Windsurf Ligi Gökçeada Yarışları Muhteşem Başladı

Pegasus Windsurf Ligi Gökçeada Yarışları Muhteşem Başladı
15 Temmuz 2011

27 Mayıs’ta Alaçatı’da başlayan ve Datça’da 2 ayak yarışlarıyla devam eden Pegasus Windsurf Ligi, 3. hafta yarışları Gökçeada Belediyesi desteği ile Aydıncık Plajı Surf Merkezinde başladı.

İstanbul, İzmir, Trabzon, Tekirdağ ve Zonguldak illerinden 55’i erkek 11’i kadın toplam 66 sporcunun kayıt yaptırdığı yarışlar muhteşem Gökçeada rüzgarı ile başladı. Lig’de 64 yaşındaki Alaçatı Windsurf Kulübü’nden Tamer Demirasal en yaşlı sporcu, Şarköy Rüzgar Sörfü Kulübü’nden 11 yaşındaki Furkan Mizrak en genç sporcu olarak aynı parkurda yarışıyorlar. Pegasus Windsurf Ligi’nde Erkekler ve Kadınlar kategorisinde gün boyu seri yarışlar yapıldı. Erkekler kategorisinde 4. ve 5. , Kadınlar kategorisinde 5. ve 6 yarış serileri tamamlandı. Windsurf için mükemmel şartlarda gerçekleşen yarışlarda kıyasıya mücadele ve sürprizler ön plana çıktı. Genel Klasmanda, Bora Kozanoğlu burada aldığı bir 2.’lik ve bir 3′.lükle ligdeki liderliğini korurken, Ertuğrul İçingir 2., Enes Yılmazer 3. sırada yer aldı. Kadınlar kategorisinde de genç yetenekler başarılarıyla üst sıralarda başarılar aldılar. Genel Klasmanda Liderliği kaptırmayan Çağla Kubat’ı, Lena Aylin 2., Dilara Uralp 3. sırada izliyor.

ERKEKLER KATEGORİSİNDE 4.VE 5. YARIŞ SERİLERİ TAMAMLANDI

Günün ilk yarışı olan 4. yarış serisini Arkas Spor Kulubü Sporcusu Enes Yılmazer kazanırken, Çeşme Yelken Kulübü’nden Bora Kozanoğlu 2., Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi sporcusu Ertuğrul İçingir 3.sırada yer aldı. Yarış serisinde Alaçatı Windsurf Kulübü’nden Erkan Morgan 1., Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Can Göv 2., Çeşme Yelken Kulubü’nden Bora Kozanoğlu 3. sırayı elde etti.

KADINLAR KATEGORİSİNDE 5. VE 6. YARIŞ SERİLERİ TAMAMLANDI

Kadınlar kategorisinde 5. yarış serisini İzmir Ferdi sporcusu Lena Aylin Erdil kazanırken, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Çağla Kubat 2. , Çeşme Altı Windsurf Kulübü sporcusu Dilara Uralp 3. oldu. 6. yarış serisinde genç sporcu Çeşme Altı Windsurf Kulübü’nden Dilara Uralp1. Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi sporcusu Burçe Vardarlı 2. , Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi sporcusu Çağla Kubat 3. oldu.

17 Temmuz Pazar günü sona erecek yarışlarda rüzgarın elverdiği ölçüde maksimum 15 yarış yapılması planlanıyor. Yarışlar sonunda Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master erkek kategorilerinde en iyi performansı sergileyen sporculara “Altın Karma” sertifikaları Gökçeada Belediye’si tarafından takdim edilecek.

7 il ve 16 farklı kulübü temsilen 89 erkek 18 kadın ulusal sporcunun toplam 5 ayaklı Lig için kayıt yaptırdığı yarışlar 19-21 Ağustos tarihlerinde Edirne Erikli’de devam edecek. Erkekler ve Kadınlar olarak iki ayrı grup olarak yapılacak yarışlar sonunda her bir ayakta alınan puanlar Lig sonunda toplanarak Türkiye Şampiyonları belirlenecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir