Peyzaj Gözüyle Çanakkale

10 Eylül 2012

6. Yaz Kampını Çanakkale’de gerçekleştiren PMOGENÇ üyeleri Fevzipaşa ağırlıklı yaptıkları çalışmaları dün açtıkları sergide sergilerken şehirlerin peyzajla daha güzel olduğuna bir kez daha vurgu yapıldı.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odasının Çanakkale’de gerçekleştirdiği ‘PMOGENÇ’ 6. Yaz kampı tamamlanırken öğrencilerin kamp boyunca Çanakkale hakkındaki düşüncelerinin çizim haline getirildiği sergi Güzel Sanatlar Galerisinde sergilendi. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden PMOGENÇ 40 Öğrenci Üye Komisyonu tarafından yapılan çalışmalarda en çok Fevzipaşa mahallesi temalandırıldı. Sergi açılışına katılan Ak Parti Milletvekili Mehmet Daniş ve CHP Milletvekili Ali Sarıbaş’a, şehirlerin peyzaj düzenlemesiyle yaşanabilir kent olduğu anımsatılarak Çanakkale’de gördükleri desteğin parlamento çatısı altında da sürmesi dileğinde bulundu.

Alkışlar onlar için
Çanakkale kampında gördükleri destek nedeniyle PMOGENÇ tarafından Vali Güngör Azim Tuna adına plaketi Vali Yardımcısı Alper Faruk Güngör alırken Belediye Başkanı Ülgür Gökhan adına plaket Başkanvekili Muharrem Erkek’e verildi. PMOGENÇ Üyeleri ayrıca Özel Kalem Müdürü Mahmut Akkuş ve Özel Kalem Koordinatörü Hülya Çalkan’a da birer plaket ve teşekkür mektubu verdiler. Akkuş ve Çalkan’ı çılgıncasına alkışlayan öğrenciler, büyük bir konukseverlik gördüklerini söylemeden edemediler.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir