‘Pinokyo’ Çanakkale’deki Çocuklarla Buluştu

17 Şubat 2011

10 yıldan bu yana Edirne’den Ağrı’ya kadar tüm Türkiye’yi 6 kez dolaşarak 1 milyondan fazla çocuğa ulaşan ETİ Çocuk Tiyatrosu, “PİNOKYO” oyunu ile ikinci kez Çanakkale’deki çocuklarla buluştu.

Çanakkale Belediyesi ve Mavitay Çocukların Kültür Evi desteğiyle 17-18 Şubat 2011 tarihlerinde ÇOMÜ Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe 1000’in üzerinde çocuk katıldı.

Oyun hakkında bilgi
ETİ?nin, çocukların kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 2001 yılında hayata geçirdiği ETİ Çocuk Tiyatrosu 10. yaşını, geçtiğimiz iki sezon boyunca büyük bir beğeniyle izlenen, Carlo Collodi’nin eserinden Eylem Canpolat ve Mine Özgen tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı ?Pinokyo? ile kutluyor. Marangoz ustası Gepetto?nun yaptığı kuklanın, gerçek bir çocuk olma hayaline ulaşmasını konu alan oyunda, Mavi perinin sihirli değneği ile çocuk olmayı hayal eden Pinokyo, perinin öğütlerine kulak verirse insan olacaktır. Yalan söyleyince burnu uzayan Pinokyo bencilliğinden de kurtulursa hayali gerçek olacaktır. Pinokyo?nun öyküsü çocuklara önemli öğretilerde de bulunuyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir