Pippa Bacca İçin Yürüdüler

01 Nisan 2013

Çanakkale’de kurulan Düş Yola topluluğu her sene düzenledikleri Pippa Bacca için anma etkinliğinin bu sene dördüncüsünü gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yılların aksine katılımın az olduğu anma etkinliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Düş Yola’nın kurucusu Ali Furkan Oğuz “Pippa da bu yola iki kişi çıkmıştı. O yüzden aslolanın varılacak nokta değil gidilen yol olduğunu bir kez daha yineliyoruz. Katılım sayısı önemli değil. Aynı yüreği aynı duyguları paylaşan insanlarla biz bir kez daha birlikte idik, barışın, otostopun ve yolun kötü bir şey olmadığını gösterdiğimizi düşünüyoruz. Bu yolda iki kişi dahi kalsak bir gün, Pippa Bacca için yürüyüşümüz devam edecektir. Desteklerini esirgemeyen Bihter Bilir, Milliyet Gazetesi’nden Damla Yur ve Gökhan Gültekin Karakaş, Ley Sabah ve bize uzun bir süre beyazlar içinde eli bağlı bir şekilde eşlik eden Betül’e sonsuz teşekkürler. Yol bitmez!” dedi.

30 Mart 2012 Cumartesi günü İstanbul’da Haldun Taner Sahnesi önünde buluşan topluluk üyeleri Bostancı’ya yürüyüşün ardından Pippa Bacca’nın öldürüldüğü Gebze Ballıkayalar’a doğru yola çıktı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir