Plevne İlköğretim Okulu?nda Yazarlık Konferansı Düzenlendi

24 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Plevne İlköğretim Okulu’nda “Ben yazarım, sen şairsin, o gazeteci” adlı konferans düzenlendi.

Kapalı spor salonunda düzenlenen konferansa yazar Mehmet Kaplan katıldı. Kaplan, söyleşi, kompozisyon, deneme, fıkra, makale ve şiir alanında öğrencilere değerli bilgiler verdi. Kendi yazdığı kitapları da tanıtan Kaplan, öğrencilerin sorularını cevapladı. Kaplan, anılarını öğrencileriyle paylaştı. Savaşı yaşayan birçok değerli insanları tanıma fırsatı bulduğunu aktaran Kaplan, özellikle dünyada Çanakkale Savaşları üzerine doktora yapmış tek insan olan Ahmet Esenkaya ile ilişkisinin çok katkısı olduğuna değindi.

Gençlerin boş zamanlarını kötü alışkanlıklardan uzak faydalı meşgalelerle geçirmelerini sağlamak için düzenlenen konferans sonunda yazar Mehmet Kaplan, kendi kitabını imzalayıp öğrencilere dağıttı.

Okul Müdürü Kemalettin Kocaoğlu, konferansın öğrencilerin gelişimi açısından büyük önem arz ettiğini belirterek, amaçlarının gençlere okuma ve yazmaya yönelik alışkanlık kazandırmak olduğunu söyledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir