Polemikler Yiyecekler Üzerinden Devam Ediyor!

12 Ağustos 2015

Lokma, Şükür pilavı derken Çanakkale’de şimdi politikacıların gündemi “helva” oldu. Şükür pilavı sonrasında yapılan yorumlara net bir açıklama getiren Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Pilavı CHP’nin Çanakkale’deki başarısı ve faşist 12 Eylül rejimin yıkılan barajı için dağıttım. Barajı geçen HDP idi. Vatan Partisi de, Saadet Partisi de geçseydi hepsine dağıtırdım.” AKP’nin iktidardan gitmesi halinde helva dağıtacağını da belirten Gökhan, “Allah izin verirse onu da hep beraber yiyeceğiz” dedi. AK Parti İl Başkanı Av. Erdener Can bugün yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın “ Ak Parti İktidardan Gitsin Helva Dağıtacağım” sözlerine “ Türk Milleti Sizin Helvanızı Dağıtacaktır” diyerek cevap verdi. Yiyecekler üzerinden devam eden polemikler ise, vatandaşlar tarafından komik bulunuyor.

ulgur

Helva Sözü Verdi

Çanakkale Belediye Başkanı DHA Haber ajansına verdiği özel röportajda, şükür pilavı sonrasında gerçekleşen polemiklere helva sözü vererek cevap verdi. Ülgür Gökhan yaptığı açıklamada;“Ben pilavı HDP için PKK için dağıtmadığımı 50 kere söylememe rağmen ‘Ak troller’ denilen ne idüğü belirsiz adamlar; sürekli sosyal medyada yazıyor. Boşuna emek sarf ediyorlar.Pilavı CHP’nin Çanakkale’deki başarısı ve faşist 12 Eylül rejimin yıkılan barajı için dağıttım. Barajı geçen HDP idi. Vatan Partisi de, Saadet Partisi de geçseydi hepsine dağıtırdım”dedi.
AKP’nin iktidardan gitmesi halinde helva dağıtacağını da belirten Gökhan, “Allah izin verirse onu da hep beraber yiyeceğiz” diye konuştu. Gökhan ayrıca festival eleştirileri için; Ak Parti İl Başkanı Erdener Can’a da yanıt vererek, “Diyor ki vur patlasın çal oynasın yapılmasın festival. Festivali biz hiçbir zaman vur patlasın çal oynasın yapmadık. Çanakkale tarihinde ne benden önce ne benim dönemimde hiç öyle bir festival olmadı”
dedi.

can

“Türk milleti sizin helvanızı dağıtacaktır”

AK Parti İl Başkanı Av. Erdener Can, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın “ Ak Parti İktidardan Gitsin Helva Dağıtacağım” sözlerine “ Türk Milleti Sizin Helvanızı Dağıtacaktır” diyerek cevap verdi.
Ak Parti Çanakkale il Başkanı Av. Erdener Can yaptığı yazılı açıklamada;
“Sayın Başkan’ın ve CHP il Başkan’ının Açıklamaları gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Madem eleştirilerimiz haksız neden sonunda festivali iptal ettiniz ? Siyasi polemik yapma derdinde değiliz, son günler’ de yaşanan acı olaylar neticesinde samimi olarak festival yapılmasın dedik. Israrla direnilmesine rağmen sonunda iptal edilmesi iyi olmuştur. Başkana teşekkür ederiz. Ödül konusunda Siyasi hezeyanlarınızla hareket etmeyin, verilebilecek binlerce kişi var dedik. Ancak dinlemediler, olaya tamamen ideolojik baktılar. Ülkemizde binlerce Kıymetli şair, yazar, tarihçi varken, Son dönem Mit tırları ile Gündeme gelen , 15 yıl sigortasız yanında çalıştırdığı Kişiyi işten atan , emeğe bile saygısı olmayan bir kişiye ödül vermiştir. Artık eleştirmeye bile değmez diye düşünüyorum.
Ancak temel sorun Başkan’ın Eleştiriye tahammülünün olmamasıdır. Kullandıkları “Barış’ın kenti” jargonuyla yaptıkları örtüşmemektedir. Hiç kimsenin fikrini almadan, danışmadan dediğim dedik havasındadır. Ülgür bey artık büyük bir güç haline gelmiştir. Öyle ki artık CHP milletvekili listesini bile tek başına dizayn edebilmektedir. Bu durumdan CHP Teşkilatı’nın da rahatsız olduğu kanaatindeyim. Artık bütün Çanakkale bunları görmektedir.
Şükür pilavı dağıtan zihniyetten her şey beklenir. Ancak ; Türk milleti, “pkk sizi tükürükle boğar ” diyenlerin meclise girmesine şükür pilavı dağıtan siyasi meftaların helvasını dağıtacaktır. Pkk ya para aktaranları kardeş belediye yapanların Çanakkale ruhu ile ilgili vereceği bir ders yoktur. Bu kamburu Çanakkale sırtından atacaktır. Sermayesi yalan olan bu zihniyet Türk Milletinin de vicdanında mahkum olacaktır”
dedi…

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir