Polis Haftası Çanakkale’de Törenlerle Kutlandı

Polis Haftası Çanakkale’de Törenlerle Kutlandı
10 Nisan 2009

Türk Polis Teşkilatı’nın 164. yıldönümü bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de törenlerle kutlandı. Törene polis üniforması ile katılan minikler herkesin dikkatini çekti.

Sabah Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören Emniyet Müdürlüğü ve Polis Emeklileri Derneği çelenklerinin Atatürk anıtına konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Ragıp Doğandemir, polis teşkilatının tarih boyunca olduğu gibi bugün de canı pahasına fedakar çalışmalarla görevini sürdürdüğünü belirterek, ?Polis teşkilatı olarak halkımızın beklentilerinin yerine getirilerek huzur ortamının devamının sağlanması ve halkımızın desteğinin kesintisiz olarak devam etmesi en önde gelen hedefimizdir. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü olarak ilimizde mevcut olan huzur ve güven ortamını daha da iyi hale getirmek için bütün birimlerimizle birlikte üsten gayret ve fedakarlıkla yaptığımız çalışmalarımızda, vatandaşlarımızdan aldığımız takdir ve memnuniyet yorgunluğumuzu unutturduğu gibi, hizmet etme kararlılığımızı ve şevkimizi de artırmaktadır. İlimizde özellikle son yıllarda altyapısı hazırlanarak kısa bir süre önce hizmete sunulan ?MOBESE? adıyla tanınan ?Kent Güvenlik Yönetim Sistemi?nin suç ve suçlularla mücadelemize güç katacağı açıktır. Ayrıca suç soruşturmasında delilden şüpheliye ulaşılabilmesinde kullanılan teknolojik gelişmeler teşkilatımızca yakından takip edilmektedir? dedi.
Doğandemir, polis teşkilatı olarak toplumsal sorumluluk projelerine önem verdiklerini de belirterek, ?Teknik olarak teşkilatımızı geliştirmeye yönelik çalışmalarımız devam ederken suçları önlemede toplumsal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi, halkımıza sunulan güvenlik hizmetlerinin verimlilik ve etkinliğinin arttırılmasına yönelik olarak ?Toplum Destekli Polislik? hizmetlerine ağırlık vermiştir. Bu kapsamda ilimizde uygulamaya geçirilen ?Güvenli Okullar Güçlü Gelecek? isimli projemize halkımızın da desteği ve memnuniyeti ile kararlı bir şekilde devam edilmektedir? dedi.

Bu arada törene katılanlar arasında yeralan emniyet personelinin üniformalı minik çocukları ile ilgi odağı oldu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir