Polisten Huzur Toplantısı

Polisten Huzur Toplantısı
09 Nisan 2010

Polis Teşkilatının Kuruluş etkinlikleri içerisinde faaliyetlerini sürdüren Gelibolu Emniyet Müdürlüğü vatandaşların dertlerini dinleyip çözüm üretiyor.

Camikebir Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneğinde yapılan toplantıda, polisin yasa dışı olaylarla gerektiği kadar mücadele ettiğini ancak, vatandaşında daha rahat olması için kendilerine bu konuda yardımcı olmaları gerektiğini söyleyen Emniyet Müdürü İbrahim Üstün, ?Polis vatandaşın desteği olmadan bazı konularda tam çözüme ulaşmakta zorlanıyor. Sizler aranızda yasa dışı işler yapan insanları barındırmaz ve onları kollamazsanız ve bu konuda polisle işbirliği içinde olursanız, hepinizin dert yandığı uyuştururcu ve hırsızlık olaylarında daha başarılı oluruz? dedi.

Camikebir Mahallesindeki bir vatandaşın, ?Motosikletler konusunda biraz daha esnek olabilir misiniz?? sorusu üzerine, Emniyet Müdürü Üstün, ?Bakın bazı konularda esnekliğimizi gösteriyoruz. İşte düğünlerinizde, komşu ve aile kavgalarında. Ama bu da bir noktaya kadar. Motosiklet konusunda kesinlikle esneklik beklemeyin. Ehliyetsiz, plakasız araç, ehliyetsiz, plakasız ve kasksız motosiklet kullanmak kesinlikle yasak. Gereken neyse yapacaksınız. Bunda esnek davranmak yok. Çünkü olacak bir kazanın telafisi olmaz. Kanunlar neyi emrediyorsa bu kanunlarla yaşayacağız. Biz her konuda, her vatandaşa aynı düşünce ve seviyede yaklaşıyoruz? dedi.
Dernek Başkanı Ali Sertdemir ise, emniyet müdürlüğünün ilk kez böyle bir uygulama gerçekleştirdiğini belirterek, ?Bizler bu uygulamadan dolayı çok mutlu olduk. Mahallemizde kurduğumuz bu derneğimiz ile sorunlarımıza daha çabuk ve daha ciddi çözümler bulacağımıza inanıyorum. Biz dernek olarak, polisimizin yanındayız. Onlara her konuda yardımcı olacağız? dedi.

Toplantıya Emniyet Müdürü İbrahim Üstün?le birlikte Başkomiser Trafik Karakol Amiri Aysel Turhan, Emniyet Amiri Onur Çalışkan ve Asayiş Büro Amiri Abdullah Korkmaz ile birlikte Camikebir mahallesi sakinleri katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir