Prof. Dr. Ahmet Ercan’dan ÇOMÜ’ye Anlamlı Bağış

20 Nisan 2011

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) bağışladığı yaklaşık 700 bin TL değerinde olan 35 adet jeofizik aygıtının bulunduğu 3 ayrı laboratuar hizmete girdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nde oluşturulan 3 ayrı laboratuar için tören düzenlendi. ÇOMÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Müzik dinletisinin ardından törende bir konuşma yapan Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, ÇOMÜ’ye yaptığı katkı nedeniyle doğru bir karar verdiğini belirterek, “Her zaman için yurdumun ve mesleğimin sorunlarını çözmek ve Türkiye Jeofiziğinin uluslararası bir marka yapma çabası içinde oldum. Bu makamlara halkımızın desteği ile geldik. Bunun bedelini asla ödeyemeyiz. Bu bir bayrak yarışıdır. En küçük bir tereddüdüm olmadan jeofizik aletlerinin uygun olan yer Çanakkale diye düşündüm. Kimse için bir ayrım gözetmedim” dedi.

Fakülteyle ilgili bilgiler veren ÇOMÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Tatar ise, üniversiteye yaptığı katkıdan dolayı Prof. Dr. Ahmet Ercan’a teşekkür etti. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ise, katkılarından dolayı Prof. Dr. Ahmet Ercan’a teşekkür ederek, hizmete giren laboratuarların hem Çanakkale’ye hem de öğrenciler ile öğretim elemanlarına hayırlı olmasını diledi. Prof. Dr. Ahmet Ercan ile ÇOMÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında üniversiteye bağışlanan jeofizik aygıtlarının bulunduğu 3 ayrı laboratuar hem lisans-lisansüstü öğrencilerin hem de araştırma faaliyetlerinde öğretim elemanlarının hizmetine açıldı. Açılışın ardından laboratuarları gezen Rektör Laçiner’e Prof. Dr. Ahmet Ercan, bağışladığı jeofizik aletleri hakkında bilgiler verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir