Prof. Dr. Ahmet İnsel, 31 Mart’ta Çanakkale’de

23 Mart 2013

Demokratik, ekolojist, eşitlikçi ve özgürlükçü bir değişim için yola çıkan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Çanakkale’de 31 Mart Pazar günü Prof. Dr. Ahmet İnsel’in konuk olarak katılacağı bir söyleşi gerçekleştiriyor. “Türkiye’de Sol ve Ekoloji Mücadelesi” başlıklı söyleşi Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinde saat 14.00’te başlayacak.

Toplumsal muhalefetin, bir yandan eleştirmesi ve taleplerde bulunması, bir yandan da uygulanabilir alternatifler üretmesi gerektiğini düşünen Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Prof. Dr. Ahmet İnsel’in konuk olacağı etkinliğe tüm Çanakkalelileri davet ediyor.

Ahmet İnsel Kimdir?
Prof. Dr. Ahmet İnsel, 1955’te İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimini Paris 1 Pantheon-Sorbonne Üniversitesi İktisat Bölümü’nde yaptı ve aynı üniversitede iktisat doktorası hazırladı. 1984’ten beri bu üniversitede ve Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Radikal gazetesinde köşe yazıları ve Radikal İki’ de makaleleri yayımlanmaktadır. Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi kurucu üyelerinden olan İnsel’in, “Solu Yeniden Tanımlamak”, “İktisat İdeolojisinin Eleştirisi”, “Düzen ve Kalkınma Kıskacında Türkiye Kalkınma Sürecinde Devletin Rolü” isimli kitapları bulunmaktadır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir