Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Protez Kolunun Parasını Alamayan Gazi, SGK’yı Mahkemeye Verdi

Protez Kolunun Parasını Alamayan Gazi, SGK’yı Mahkemeye Verdi

1993 yılında Şırnak Ortabağ’da terör saldırısı sonucu sağ kolunu kaybeden Çanakkaleli gazi Ali Coşkun, takılan protez kolunun parasını alamayınca Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) mahkemeye verdi.

Vatan için canlarını seve seve feda etmeyi göze alarak askere gittiklerini belirten Ali Coşkun, “1993 yılında Şırnak Ortabağ’da vatani görevimi yerine getirirken, teröristlerin saldırısı neticesinde sağ kolumu kaybettim. Daha sonra bu kolumun yerine protez kol taktırmak istedim. Ancak protez kolun ücretinin ödenmeyeceği bana bildirildi. Aylardır bu halimde protez kolumun ücretini alabilmek için uğraşıyorum. 13 bin TL’ye mal olan bu protez kolumun parasını alamadığım için mağdur oldum. Devletimizin biz gazilere verdiği değer bu mu? Bizler vatanımızı savunurken bu hale geldik. Bu parayı alamadığım için bir ay evvel Sosyal Güvenlik Kurumu’nu mahkemeye verdim. Aylardır çektiğim çile beni canımdan bezdirdi. Bizler devletimizle barışık olmak istiyoruz. Bu protez kolu istiyorum. Güneydoğu gazileri olarak devletimiz bizlere sahip çıksın” dedi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir