Protez Koluyla Okulun Basketbol Takımında Başarıdan Başarıya Koşuyor

27 Ocak 2011

Çanakkale’de doğuştan bir kolu olmayan Betül Özen’in protez koluyla okulun basketbol takımında gösterdiği başarı herkesi şaşkına çeviriyor.

Doğuştan sağ kolunun dirsekten itibaren olmadığını belirten Betül Özen (14), “Benim tek kolumun olmaması spor yapamayacağım anlamına gelmiyor. Okulda beden eğitimi öğretmenimiz basketbola karşı ilgimi görünce benimle yakından ilgilendi. Çok çalıştım ve sonunda başarılı oldum. Okul takımında protez kolumla müsabakalarda en iyi şekilde mücadele ediyorum. Benim bu durumumu gören herkes de şaşırıyor. Benim durumumda olan engelli arkadaşlarıma buradan seslenmek istiyorum: Evlerine kapanıp oturmasınlar. Herkes isterse bunu başarabilir. Ben bunun bir örneğiyim. Ayrıca yüzme sporu ile de ilgileniyorum. Okulun yüzme takımına da gireceğim” dedi.

Çanakkale’de memur bir baba ile ev hanımı bir annenin kızı olarak dünyaya gelen Betül Özen’in burslu olarak eğitim gördüğü Özel İsmail Kaymak Koleji’nin basketboldan sorumlu beden eğitimi öğretmeni Ali Coşkun ise, öğrencisinin okuldaki azimli çalışmasından etkilendiğini belirterek, “Onun bu çalışma azmi üzerine kendisine yardımcı olduk ve basketbol konusunda onu yetiştirdik. Şimdi okulun basketbol takımında başarılı bir şekilde mücadele ediyor. Kendisini kutluyoruz” dedi.

Okulun yüzmeden sorumlu beden eğitimi öğretmeni Ümit İyigün ise Betül Özen’in basketbol dışında yüzme sporu ile de ilgilendiğini belirterek, “Bu konudaki eğitimlerimiz de sürüyor. Öğrencimiz basketbol dışında yüzme dalında da okulumuzu temsil edecek” dedi.

Okulu Müdürü Nurullah Kalfaoğlu da okulda burslu olarak eğitimine devam eden Betül Özen’in azmini takdirle karşılaştıklarını belirterek derslerinde de başarılı olan öğrencileri ile gurur duyduklarını söyledi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir