Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı

Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı

Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gıda üretim yerleri ile gıda satış ve toplu tüketim yerleri risk esaslı olmak üzere ve belirlenen program dahilinde denetleniyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden denetlemelerle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ramazan ayının başlaması nedeniyle, il genelinde yemek üreten iş yerleri, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tatlı ve pastacılık ürünleri, şekerleme, ekmek ve pide üretimi yapan yerler rutin denetim dışında tutularak denetimler daha sık ve etkin bir şekilde yürütülmektedir.
Ramazan ayı başlamadan önce, özellikle et ve et ürünleri satan kasap gibi risk oranı yüksek iş yerleri etkin bir şekilde denetlenmiştir ve ramazan ayı içerisinde de denetlemeye devam edilecektir.
Tüketiciler; gıda ile ilgili her türlü ihbar, şikayet ve önerilerini 24 saat hizmet veren 174 Alo Gıda hattına bildirerek güvenli gıdaya erişimde katkı sağlayacaklardır.

[canakkale.tarim.gov.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir