“Rapunzel” Çocuklar İçin Sahnelendi

25 Mayıs 2015

Çanakkale Belediyesi düzenlediği etkinliklerde çocukları unutmuyor. 24 Mayıs 2015 Pazar günü “Rapunzel” adlı çocuk oyunu minik tiyatro severler için sahnelendi. Tiyatro Troya tarafından Erkan Yavuz Deneysel Sanat Atölyesi’nde sahnelenen oyunu çocuklar ilgi ile izledi.

Oyunda, kötü kalpli cadı tarafından kaçırılarak bir kuleye hapsedilen güzel saçlı Rapunzel’in öyküsü anlatılıyor. Rapunzel’in sihirli şarkıyı söylediğinde uzayan sihirli saçları vardır. Bu saçlar uzadıkça etrafına güzellik ve gençlik saçar. Bu yüzden kötü kalpli cadı Rapunzel’i bebekken kaçırır ve onu bir kuleye hapseder. Hayatı boyunca o kuleden dışarı çıkmamış Rapunzel etrafı çok merak etmektedir. Tek hayali bir gün dışarı çıkmaktır. Bir gün kuleye bir hırsız gelir. Rapunzel hırsızla birlikte kuleden kaçar ve dışarı çıkar. Böylece macera başlar.

Çocuklar güzel saçlı Rapunzel’in öyküsünü izlerken aynı zamanda hırsızlığın ne kadar kötü bir şey olduğunu öğrendi. Müzikli ve danslı geçen oyunun sonunda çocuklar, oyuncular ile fotoğraf çektirdi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir