Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner: “Çanakkale’de Milli Takım İçin Çok Fazla Potansiyel Oyuncu Var”

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner: “Çanakkale’de Milli Takım İçin Çok Fazla Potansiyel Oyuncu Var”
29 Kasım 2010

Ümit Milli Takıma futbolcu izlemek için Çanakkale’ye gelen Çetiner, Çanakkale’de milli takım için oldukça fazla potansiyel oyuncu bulunduğunu ifade etti.

Bu oyuncuları takip etmek için kente geldiğini belirten Çetiner, “Ümit Milli Takım yeni bir yapılanma içine girdi. Bu nedenle Türkiye’nin değişik takımlarında forma giyen gençleri takibe aldık. Onları zaman zaman lig maçlarında izliyoruz” dedi.

Çetiner, ülke futboluna uzun yıllar hizmet edebilecek, ahlaklı, fizik kalitesi düzgün, kulüplerindeki performansları iyi olan oyuncuları tespit edip, milli takım kamplarına çağıracaklarını kaydetti.

Ümit Milli Takımı’nda oynayan oyuncuların artık yaşlarının dolduğunu, bu nedenle, yeni bir yapılanma ihtiyacı ortaya çıktığını anlatan Çetiner, “Şimdi 1990-1991 doğumlu çocuklarımızı topluyoruz. Onların içinde başarılı ve yetenekli oyuncular var. Genç milli takımlarımız Avrupa’da düzenlenen elit turnuvalarda oldukça başarılı sonuçlar alıyor. Bu da ileride iyi şeyler olacağı anlamına geliyor. Böyle her zaman çok iyi bir nesli yakalamak çok kolay olmuyor. Bu konuda tüm ülkeler büyük sıkıntılar çekiyor. Ama biz tüm imkanlarımızla yetenekli oyuncuları milli takıma kazandırmak için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

[Kaynak: ntvspor]

Yorumlar...
  • murat
    11/02/2011 04:45

    çanakkale dardanel spor avrupa futbolunun ve stratejisinin türkiye deki aynasıdır son yıllarda türk futbolu adına okudugum en güzel ve en olumlu haber Raşit hocamız devrim niteliğinde karar almıs bize düşen görev türk futbolu adına ''Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner: ?Çanakkale?de Milli Takım İçin Çok Fazla Potansiyel Oyuncu Var?sözüne karsılık onu destekler biçimde kamoyu olusturalım tüm dünya ve türkiye çanakkalenin bu basarısını duysun tşkler..

  • murat
    11/02/2011 04:37

    Eğer Raşit hocam bu sözünün arkasında durursa Türk futbolu çoookk şey kazanır bugünün tarihini atın ve demedi demeyin mehmet topal hasan kabze ve diğerleri bunun en güzel örnekleri tebrikler hocam.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir