Rektör Acer, Başkan Gökhan’ı Ziyaret Etti

Rektör Acer, Başkan Gökhan’ı Ziyaret Etti
31 Mart 2015

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) yeni rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Gökhan, aynı zamanda Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’i tebrik ederek, görevinde başarılar diledi. Gökhan, üniversite ve yerel yönetim ilişkisinin kent için önemli olduğuna vurgu yaparak, Çanakkale’nin bir üniversite şehri olduğunu dile getirdi. Gökhan, “Barışın, özgürlüğün kenti olan bu şehir, aynı zamanda bir üniversite kenti olmuştur. Üniversitemizin Çanakkale ekonomisine de büyük katkıları var. Üniversite gençliği de artık kentin sosyal politikalarıyla birleşmiş bir durumda” diyerek, üniversite-yerel yönetim ilişkilerinin daha da kuvvetleneceğine inandığını kaydetti.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ise, “Bizim amacımız da, üniversite-yerel ilişkisini güçlendirmek. Sizde de bu anlamda aynı heyecanı ve isteği görüyorum. Diğer kurumlarda da bu isteği görüyoruz. Biz, bu ilişkilerin güçlenmesi için elimizden geleni yapacağız. Öğrencilerimiz, üniversitemizde sadece teorik bilgiler almamalı. Aynı zamanda sosyal faaliyetlere de katılabilmeli. Bunun imkânlarını da bizler yaratacağız. Çanakkale’de genç bir nüfus var ama bu nüfusu aktif hale getirmek gerekiyor. Bu görev de yine bizlere düşüyor. Bu bağlamda da Çanakkale Belediyesi’nin desteklerine ihtiyacımız var. Yeni dönemde bu ilişkimizi güçlendirmek adına, üniversite ve belediye olarak neler yapabiliriz noktasında yeni bir ziyaret gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.
Ziyaret, karşılıklı sohbet ile birlikte son buldu.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir