Rektör Akdemir, Öğrenci Topluluklarının Sorunlarını Dinledi

Rektör Akdemir, Öğrenci Topluluklarının Sorunlarını Dinledi
14 Ekim 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir, öğrenci topluluk akademik danışmanları ve başkanlarıyla buluşarak sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi.

Troia Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir öğrenci odaklı bir üniversite olduklarını vurgulayarak, toplulukların eğitim öğretimin bir parçası olduğunun altını çizdi. Öğrencilerin mesleki donanımının yanında iş yaşamında ve sosyal yaşamda başarılı olabilmesi için topluluklarda görev almaları gerektiğini de belirten Akdemir, entelektüel olmaya toplulukların aracılık ettiğini söyledi. Topluluk akademik danışmanları ve başkanları ise toplulukların yaşamış olduğu sıkıntıları toplantıda aktardılar.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir başta olmak üzere, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varol Tok, Topluluklardan Sorunlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Türker Savaş, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Yüksel Yıldız, Kültür Şube Müdürlüğü görevlileri, topluluk akademik danışmanları ve başkanları katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir