Rengarenk Bayram Günleri…

Rengarenk Bayram Günleri…
Selin Hande Yaşar
26/11/2009
26 Kasım 2009

Doğanın güzelliği bugünlerde daha da belirgin oldu. Ağaçlar rengarenk yapraklarıyla fotoğrafçılara adeta poz veriyor. Kimi kiloş etek giymiş bir kız gibi kıpkırmızı yapraklarıyla bir ağacı sarmış, sarmaşık olmuş. Kimi kasket takmış yaşlı bir amcaya benzeyen çınar ağacı oluyor. Kocaman yapraklar yollarda dekor gibi duruyor sanki. Tabiat ananın bu çeşitliliği insanın doğaya olan saygı ve sevgisini bir kez daha perçinliyor. Bunun dışında her fırsatta bulutların arasından göz kırpmaya çalışan güneşi de unutmamak gerekiyor. O da kasım ayının sonuna geldiğimiz şu günlerde anarşist bir ruhla bugünde ışıldayacağım diye çıkıyor ortaya.

Doğanın bu cömertliği karşısında kayıtsız kalmamak ve bugünleri değerlendirmek gerekiyor. Uzun yürüyüşler yapmak ve fotoğraf çekmek için muazzam günler. Hatta dışarıda oturup boğaza karşı çay içmek için son günleri sayıyoruz emin olun. Sigara tiryakilerinin de yüzünü güldürüyor havalar. Burunlarının ucu donsa da kafelerin önlerinde oturmaya devam ediyorlar. Kentimizin sonbaharı belki de ilk defa bu kadar “hafif” geçiyor.

Yarın bayram. Çocuklar cıvıl cıvıl sokaklarda gezebilecekler bu güzel sonbahar günlerinde. Ebeveynleriyle birlikte büyüklerinin elini öpmeye gidecekler. Hava sıcaklığının düşmüyor olması ülkemizin ve dünyanın başına bela olan H1N1 virüsünü de korkunç boyutlara gelmesinin önlüyor. Tanrı bizi seviyor. Onun için bayramda sevdiklerinize sıkı sarılın ve bayramlarını kutlayın.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir