Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ressam Serpil Kapar, Mavitay’da Çocuklarla Buluştu

Ressam Serpil Kapar, Mavitay’da Çocuklarla Buluştu

Çanakkale Belediyesi ve Mavitay Çocukların Kültür Evi işbirliğinde gerçekleştirilen, Yazar ve Sanat Buluşmaları kapsamında, ressam Serpil Kapar, çocuklarla bir araya geldi.

14 Ocak 2012 Cumartesi günü Mavitay’da gerçekleştirilen ve 10-13 yaş grubundan 17 çocuğun katıldığı etkinlik Serpil Kapar’ın çocuklarla yaptığı sohbetle başladı ve çocuklar sanatçının resimlerini inceleme fırsatı buldular. Ardından çocuklar Kapar’la birlikte farklı tekniklerin kullanıldığı özel bir atölye çalışması gerçekleştirdiler.

Serpil Kapar
1974 yılında Münih’te doğan Serpil Kapar, 1996 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nü “Mezuniyet Başarı Ödülü” alarak bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde “Sanatta Yeterlilik” (Doktora) yaptı. 2004 yılında rh+ Sanat dergisi ve Antik Sanat Galerisi’nin düzenlediği yarışmayı kazanarak “Yılın Genç Ressamı” seçildi. Sanatçı kişisel sergilerin yanında birçok karma sergide de eserleriyle yer almıştır.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir