Roman Vatandaşlar Evlerine Kavuştu

28 Ocak 2013

Roman Vatandaşlar için yaptırılan 30 konutun anahtar teslim töreni gerçekleştirildi.

8 Nisan ‘Dünya Romanlar Günü’nde Atatürk Mahallesinde atılan 30 konutun temelinin ardından konutların teslimi düzenlenen tören ile yapıldı. Düzenlenen anahtar teslim töreninde konuşan Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir mahallenin önemine dikkat çekerek; “Atatürk Mahallesindeki vatandaşlarımızın içinde bulunduğu koşulları iyi biliyorduk. 8 Nisan tarihinde attığımız temellerin bugün meyvelerini aldık. Bu konutların oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Vali Vekili Hüseyin Kulözü ise yaptığı konuşmada; “Çanakkale Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından baraka ve çadır gibi, elektriği ve suyu olmayan, kötü ortamlarda yaşayan vatandaşlarımız tespit edilerek, Haziran 2011’de konut çalışmalarına başlanmıştır. Öncelikle konutlar için Çanakkale Belediyesi’nce gecekondu önleme bölgesinde 15 adet arsanın tahsisi yapıldı. Daha sonra bu çalışmalar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca projelendirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nden ödenek tahsisi için gerekli yazı gönderildi. Projenin onaylanmasıyla ocak 2012’de, 30 vatandaşımız için konutların inşası başladı. Toplam 635 bin 595 lira maliyetli, 1+1 nitelikte, 48 metrekarelik konutların inşaatı bitmiş ve vatandaşlarımız evlerine taşınmışlardır. Bunun dışında elektrik ve su abonelikleri ile tapu masrafları için her bir vatandaşımıza bin 500 lira yardım yapılmıştır. Böylece bu projeyle her bir vatandaşımıza 22 bin 700 liralık konut yardımı yapılmış olup, 30 vatandaşımızın barınma sorunu çözülmüştür” dedi.

Konuşmaların ardından sunucunun, mahalle halkını oynamaya davet etmesinin ardından milletvekilleri Daniş ve Kaşdemir, çalan oyun havasında mahallelilere oynayarak eşlik etti.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir