RTÜK ve Cumhuriyet Savcılarına, Görevinizi Yerine Getirin Çağrısı!

11 Kasım 2015

Akit TV’nin 10 Kasım haberinde “Zulüm 1938’de Son Buldu” başlıklı haberi ve Millet Gazetesi’ne kayyumun atadığı yayın yönetmeni H. Yahya Şekerci’nin ismine açılan Twitter hesabından dün yayınlanan “Zulüm, bundan tam 77 yıl önce son buldu!” ifadelerine Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan’dan tepki geldi. 77 yılın ardından yapılan bu saldırıları, “Zihin küçüklüğü” olarak tanımlayan Şarlan, Çanakkale Barosu’nun konunun takipçisi olduğunu ve RTÜK başta olmak üzere Cumhuriyet Savcılarının da konuyla ilgili sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulundu.

” Bilinmelidir ki ortada bir zulüm varsa o “Atatürk’ün ölümüyle” değil “Atatürk sayesinde” son bulan bir zulümdür.

KENDİLERİNE LAYIK OLANI YAPMIŞLARDIR

Öteden beri Cumhuriyete ve Atatürk’e yönelik saldırılarıyla bilinen yayın organı yine kendisine layık olanı yapmıştır. Çirkin söylemlere, tarihe ve tarihi kişiliklere yönelik saldırılara bir yenisi daha eklenmiştir. Tarih bilmezlikten kaynaklanan, bilse de görmezlikten gelen bir sözde yayıncılık bu ülkenin kurtarıcısı ve cumhuriyetin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e yine hakaret etmiştir. 1938’de vefat etse de gönlümüzde yaşayan ulu önderimizin, aradan geçen 77 yıla rağmen konuşuluyorsa bu Atatürk’ün büyüklüğünü, anlayamayanların zihninin küçüklüğünü gösterir.

ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ ATATÜRK’E BORÇLUYUZ

Bilinmelidir ki zulümden kurtulup özgür bir biçimde yaşamamızı Atatürk’e, borçluyuz. Atatürk, emperyalist kıskacı dağıtan, her türlü otoriter ve sömürücü dayatmaları yok eden, karanlıkları aydınlığa çevirendir. Sövgüyü ve hakareti karakteristik özellikleri haline getirenler, ortak bir değer olarak yüreklerinde Atatürk sevgisi taşıyan halkımız tarafından gerekli tepkiyi görmüştür ve göreceklerdir.

Değerli Kamuoyu bilmelidir ki Çanakkale Barosu da konunun takipçisidir. Başta RTÜK olmak üzere Cumhuriyet Savcıları da sorumluluklarının gereğini yerine getirmelidir. Çanakkale Barosu olarak da suç duyurusunda bulunuyoruz. Hukuki sürecin de takipçisi olacağız.

10 Kasım’da da ifade ettiğimiz gibi Atatürk, 7 harfli 77 yıllık sevdamızdır ve bu tip saldırılar olsa olsa bu sevdamızı daha da büyütür.

Atatürk ve Çanakkale Barosu’na bağlı tüm avukatlar dün olduğu gibi Atatürk’e, ilke ve devrimlerine bağlılıklarından bir an olsun şaşmayacaktır.”

 

AKİT TV’YE SUÇ DUYURUSU

Öte yandan Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Akit Tv’nin “Zulüm 1938 yılında son buldu” ve “Mustafa Kemal Yıllar önce bugün öldü” şeklinde Büyük Önder Atatürk’e yönelik hakaretleriyle ilgili Baro adına Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Akit gazetesinin kanalı olan Akit Tv, 10 Kasım’ı ve Atatürk’ü ‘Zulüm 1938’de son buldu’ altyazısıyla ekranlarına taşıdı. Akit TV, bu yayınının ardından sosyal medyada tepkileri üzerine çekti. RTÜK, yayınların uzmanlar tarafından titizlikle takip edildiğini ve ihlallerle ilgili raporların üst kurula sunulacağını bildirdi. Konuyla ilgi Çanakkale Barosu ise Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir