Run The Island Festivali Sona Erdi

16 Eylül 2019

Bozcaada’da, bu yıl ilk kez düzenlenen Run The Island Festivali sona erdi. Festival ve yarışmaların sonunda ise sporcular toplamda 46 bin 500 TL’lik para ödülünü kazanmış oldular.

‘Run The Island Bozcaada’ festivali hafta sonu başladı. Sporun, müziğin ve eğlencenin iç içe olduğu festivalde Cumhuriyet Meydanı’na kurulan mini survivor parkı, rodeo ve mini tenis kortu ile çocuklar 2 gün boyunca eğlendi. Festival kapsamında ilk olarak Gonca Vuslateri sahne aldı. Bozcaada’ya gelen sporcular ve tatilciler rüzgara rağmen konsere yoğun ilgi gösterdiler.

SON KONSERİ KALBEN VERDİ

Festivalin ikinci bölümünde ise, 11K ve 21K yarışlarının yanı sıra fitness, zumba, yoga gibi sportif etkinlikler yapıldı. Sabah erken saatlerde başlayan yarışlar ardından, Ayazma Plajı’na giden yüzlerce sporcu müzik eşliğinde kendini soğuk suya bırakarak keyifli saatler geçirdiler. Saat 11.00’deki 11K ve 21K yarışlarının başlama startını Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz verdi.  Sporun, müziğin ve eğlencenin iç içe olduğu ‘Run The İsland Bozcaada’da, 21K erkeklerde Etopyalı Getaye Gelae, kadınlarda ise Yayla Kılıç, 11K erkeklerde Sezgin Ataç, kadınlarda da Elif Dağdelen altın madalyayı kazandı. Festivalde dereceye giren sporculara toplam da 46 bin 500 TL ödül dağıtıldı. Run The Island Festivali, Ayazma Plajı’ndaki Kalben konseriyle sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir