“Rüzgar” – Resim Sergisi

13 Mart 2009

“Rüzgar” konulu resim yarışması sonucu sergilemeye layık görülen 32 eser 31 mart 2009 saat 18:00’de yapılan açılışın ardından 21 Nisan 2009 tarihine kadar sergilenecek.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nün Demirer Holding sponsorluğunda gerçekleştirdiği ‘Rüzgar’ Konulu Resim Yarışması sonuçlandı.

Yarışma ödülleri, Çanakakle Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü’nde 31 Mart 2009 saat 18:00’de düzenlenecek törenle verilecek ve sergilemeye layık görülen 32 eserin sergi açılışı yapılacak. Sergi 21 Nisan 2009 tarihine kadar bir ay açık kalacak.

Troia’ya zenginlik getiren ve yörede yel değirmenlerinin binlerce yıldır çalışmasını sağlayan ‘Rüzgar’ın önemine dikkat çeken resim yarışmasında dereceye giren resimler belli oldu.

Yarışmaya katılan ve çoğu büyük boyutlu olan çok sayıda (150 kadar) resim, Prof. Dr. Osman Demircan, Prof. Oktay Anılanmert, Prof. Hayri Esmer, Doç. İhsan Doğrusöz, Doç. Canan Atalay Aktuğ, Yrd. Doç. Cenk Beyhan ve Demirer Holding’ten gözlemci olarak bulunan Fatih Yenigün tarafından değerlendirildi.

Birincilik ödülünün Hüda Sayın Yücel’in ‘Fraktal’ ile Barış Yılmaz’ın ‘Yaşam ve Ben’ isimli eseri arasında paylaştırıldığı yarışmada, İkincilik ödülünü ‘Vantilatör’ isimli eseriyle Evren Sungur, Üçüncülük ödülünü ise ‘İsimsiz’ eseriyle Ayşenur İpek aldı. Fevziye Gürhani ‘Geçmişten Geleceğe’ isimli eseriyle, Ayhan Taşkıran ‘Mikail’in Nefesi’ isimli eseriyle, ve Emre Tan da ‘İsimsiz’ eseriyle mansiyon alırken toplam 32 eser sergilemeye layık görüldü. Ödül alan eserlerle beraber sergilenmeye layık görülen eser sahipleri ve eserlerinin isimleri aşağıda listelenmiştir:

Barış Akın — İsimsiz
Erdal Abıka — İsimsiz
Leyla Coşkun — İsimsiz
Ayhan Çetin — “Rüzgarın Gücü”
Selçuk Fergökçe — “Nefes”
Altunay Geçiroğlu — “Boreas’ın Gücü”
Altunay Geçirroğlu — “Rüzgarın Bekçisi Eolo”
Deniz Gökduman — “Rüzgarlı Gecede Van Gog’un Yıldızları”
Gündüz Gölönü — “Rüzgar”
Selçuk Günay — “Rüzgarla”
Gonca Gören — “Rüzgar Gülü”
Gonca Gören — “Yel Değirmenleri”
Halit Hulki Karabel — “Başakların Dansı”
Neslihan Kıyar — İsimsiz
Burak Kutlay — “Politika”
Ali Ertuğrul Küpeli — “Harman Yeri”
Semra Ocak — “Zaman Rüzgar Yaşam”
Hayati Özman — “Troia’dan Esintiler”
Mahmut Öztürk — “Çağdaş Nike”
Murat Özbakır — “Eolo”
Fatma Betül Özkan — “Rih”
Ayhan Taşkıran — “Rüzgarlı Bahçe”
Sevil Yalım — “Sonbahar”
Serdar Yılmaz — İsimsiz
Mahpeyker Yönsel — İsimsiz

Yarışma ödülleri, Çanakakle Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü’nde 31 Mart 2009 saat 18:00 de düzenlenecek törenle verilecek ve sergilemeye layık görülen 32 eserin sergi açılışı yapılacak. Sergi 21 Nisan 2009 tarihine kadar bir ay açık kalacak. Yarışma eserleri Çanakkale’de, İstanbul’da ve daha sonra belirlenecek bir programa göre farklı kentlerde sergilenecektir.

[Kaynak: gsf.comu.edu.tr]

Yorumlar...
  • evrim ağce
    29/04/2010 07:17

    sevil hanım çalışmalarınızı görmek istiyorum ama beceriksizliğimden olsa gerek bulamadım. yarışmalarda başarılı olduğunuz çalışmaları görmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız mutlu olacağım. bende fırat üniversitesinde resim okuyorum ve çok başarılı olmak istiyorum bunun içinde iyi örnekler görmeliyim. sanırım anladınız sevgiler

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir