Sadık Aydoğan ÇTSO’dan İstifa Etti!

18 Ağustos 2016

Sadik Aydoğan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeliğinden ve başkan yardımcılığı görevlerinden istifa etti.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan bilgilendirme yazısına göre, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan’ın 17.08.2016 tarihinde görevlerinden istifa ettiği duyuruldu. İstifa açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi; “29 Temmuz 2016 tarihli Meclis toplantımızda Yönetim Kurulu Başkanımızın ikazen konuşması ve ardından TOBB’nden gelen yazı üzerine; 10.08.2016 tarihli Yönetim Kurulu toplantımızda Milli Güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, iltisakı ya da bunlarla irtibatı bulunanların tespiti için Tahkikat Kurulu oluşturulmasına, tüm Yönetim Kurulu üyelerinin Tahkikat Kurulu olarak görevlendirilmesine, FETÖ / PDY davasında sanık olarak yargılanan Odamız organlarında görevli üyelerin görevlerinden ayrılmaları konusunda kendilerine tavsiyede bulunulmasına oybirliği ile karar verilmiştir. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan 17.08.2016 tarihinde görevlerinden istifa etmiştir. Bilgilerinize sunulur.”
Öte yandan ünlü iş adamı Sadık Aydoğan, ÇTSO’dan yapılan açıklamanın aksine yarın saat 13.00’da düzenleyeceği basın toplantısı ile Çanakkale kamuoyuna gerçekleri açıklayacağını belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir