Sağanak Yağmur Çanakkale’de Hayatı Felç Etti

Sağanak Yağmur Çanakkale’de Hayatı Felç Etti
07 Aralık 2008

Çanakkale’de sabah saatlerinde başlayan sağanak yağmur hayatı felç etti. 2 saatte metrekareye 24 kilogram yağışın düştüğü Çanakkale’de cadde ve sokaklar sular içinde kalırken, yağışa denizde yakalanan çok sayıda balıkçı teknesi güçlükle limanlara dönebildi.

Çanakkale’de sabah 08.30 sıralarında aniden başlayan sağanak yağmur kısa sürede etkisini gösterdi. Aşırı yağmur sebebiyle cadde ve sokaklar sular içinde kalırken, belediye ekipleri tıkanan rögarları açmak için büyük çaba sarfetti. Bayram arifesi sebebiyle balık tutmak için tekneleri ile denize açılan çok sayıda balıkçı ile aniden başlayan yağmur sebebiyle güçlükle tekneleri ile limanlara dönebildi. Teknelerin içindeki suları ellerindeki kovalarla boşaltmaya çalışan balıkçılar zaman zaman zor anlar yaşadı. Bu arada bodrum katları sular içinde kalan çok sayıda vatandaş da kendi imkanları ile suların tahliye edemeyince belediye ekiplerinden yardım talep etti. Yoğun yağış sebebiyle görüş mesafesinin zaman zaman 1 milin altına düştüğü Çanakkale Boğazı’nda ise gemiler güçlükle yollarına devam edebildi. Deniz Trafik İstasyonu yetkilileri telsiz kanalı ile gemileri sık sık uyararak dikkatle seyretmelerini istedi.

Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri il merkezine 2 saatte metrekare 24 kilogram yağışın düştüğünü belirterek yağmurlu havanın gün boyu aralıklarla devam edeceğini söyledi. Bu arada Kurbanlık hayvan satıcıları da yağmurdan etkilendi. Çok sayıda satıcı yağmur altında kalan hayvanları korumak için çaba sarfetti.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir