Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na “1915 Çanakkale Harp Madalyası”

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na “1915 Çanakkale Harp Madalyası”
04 Ocak 2015

İstanbul’da Haliç kıyısında bulunan tarihi Feshane binasında düzenlenen Çanakkale Tanıtım Günleri’nde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu İÇDAŞ standına misafir oldu. İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, Bakan Müezzinoğlu’na “1915 Çanakkale Harp Madalyası” yazan tarihi şeref madalyasını takdim etti.

Tarihi ve manevi değeri olan madalyayı kabul eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu çok duygulandı ve böylesine değerli bir madalyanın kendisi için anlamının yüksek olduğunu belirterek “Çanakkale’nin tarihimizdeki yerini değerini ifade eden manevi değeri böylesine yüksek bir madalyanın bana takdiminden onur duydum. İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin’e çok teşekkür ederim” dedi.

2-5 Ocak 2015 tarihleri arasında düzenlenen Çanakkale Tanıtım Günleri’nin açılışı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle yapıldı. Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılı nedeniyle hayli önem taşıyan etkinlikte Çanakkale’yi anlatan tarihi değerler, ürünler sergilendi. Çanakkale’de üretim yapan firmalar da tanıtım günlerinde kenti temsil etmek için stand kurdular.

Biga’da enerji, çelik, tersane alanında faaliyette bulunan Türkiye’nin 7’inci büyük sanayi kuruluşu İÇDAŞ, Çanakkale Tanıtım Günleri’nde ziyaretçileri ağırladı. Açılış sonrası standları gezen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İÇDAŞ standına geldi. Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Biga Kaymakamı Fatih Genel ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş ile standa gelen Bakan Müzezzinoğlu’nu İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin karşıladı.

İÇDAŞ’ın üretimleri hakkında kısa bilgi alan Bakan Müezzinoğlu’na Bülend Engin, günün anısına Çanakkale’yi daima hatırlaması için “1915 Çanakkale Harp Madalyası” takdim etti. Çanakkale Savaşları’na katılan gazilere, şehit ailelerine verilen tarihi şeref madalyalarından birini Bakan Müezzinoğlu’na takdim eden Bülend Engin “Çanakkale geçilmez, diyen atalarımızın bu büyük ilkesini üretimde sanayide de yerine getirmek için alın terimizi döküyoruz. Onlar kanlarını canlarını vererek savaştılar. Bizler daha büyük ve modern Türkiye için üreterek bu savaşı ortaya koyuyoruz. Ekonomisi, üretimi zayıf ülkelerin dünyada söz sahibi olmaları mümkün değil” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu şeref madalyasını alırken duygu dolu anlar yaşandı. Bakan Müezzinoğlu, “Bu topraklara can veren kan veren atalarımızın ruhları şad olsun. Bana takdim edilen bu şeref madalyasını ömrümün sonuna dek en kıymetli anı olarak saklayacağım” dedi.

Çanakkale Tanıtım Günleri’nde İÇDAŞ Çanakkale’nin gurur abidesi oldu. İÇDAŞ Okçuluk Takımı da tanıtım günlerinde ziyaretçilerin ilgi odağındaydı. Ziyaretçiler, onlarca şampiyonluk ödülü bulunan İÇDAŞ Okçuluk Takımı’nın okçuları ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. İÇDAŞ standında, Çanakkale’deki sosyal sorumluluk görevlerinden örnekler fotoğraflarla yeraldı. İÇDAŞ Spor Klübü’ne bağlı yelken, yüzme, rüzgar sörfü gibi dallardaki sporculara ait görüntüler Çanakkale’nin genç ve sportif yüzünü sembolize etti. İÇDAŞ’ın tarihe verdiği destek de gelenlerin ilgi odağı oldu. İÇDAŞ’ın kazılarına ve restorasyonlarına büyük destek verdiği tarihi Parion Antik Kenti ile Apollon Smtheion Tapınağı ile ilgili tanıtım videolarının yer aldığı CD’ler ziyaretçilere verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir