Sağlıklı Gıdaya Erişimde Kooperatiflerin Rolü

18 Aralık 2017

Biga Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü, Kooperatifçilik Programı tarafından organize edilen “Güvenli Gıdaya Erişimde Kooperatiflerin Rolü: Polonya Örneği” konulu konferans düzenlendi.

Çanakkale Troya Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kaya’nın konuşmacı olduğu konferans, Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleşti. Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Ertuğrul Bilgücü ve Bahaddin Zayim, akademisyenler, BİKAD kadın kooperatifinden Ayfer Baykal ve ortaklar ile öğrencilerin katıldığı konferansta konuşmacı Oral Kaya, Polanya’daki gıda kooperatiflerinin yapısı ve çalışmaları ile “Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri” nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Polonya’da uygulanan gıda kooperatifleri modelinin tüketicilerin sağlıklı ve güvenilir gıdaya istedikleri zaman ulaşmasını sağladığını, böylece aracıların ortadan kalktığı, kaynakların yerinde kullanıldığı, israfın önlendiği ve çevrenin korunduğu bir gıda tüketim zinciri oluştuğunu belirten Kaya, yenilenebilir enerji kooperatiflerinin çevre dostu ve sağlıklı enerjinin üretimini sağlayarak fosil yakıtların enerji kaynaklarının temininde kullanılmasını önlediğini dile getirdi.

Konferansın sonunda konuşmacı Çanakkale Troya Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kaya’ya öğrenciler tarafından çiçek takdim edilirken Kooperatifçilik Programı Öğretim Görevlisi Muradiye Özel Ödül tarafından teşekkür belgesi verildi.

1

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir