Sağlıklı Hayat İçin Okullara Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

17 Ekim 2015

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı” kapsamında 16 Ekim 2015 Cuma günü Cevatpaşa Ortaokulu’nda bisiklet dağıtım töreni düzenlendi.

Çocuk ve gençler başta olmak üzere toplumumuza fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılarak sağlıklarının korunması, toplumda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla “Okullarda Fiziksel Aktivitenin Artırılması İşbirliği Protokolü” kapsamında gerçekleştirilen tören ile 4 okula 30 adet bisiklet verildi. Cevatpaşa Ortaokulu’nun bahçesinde gerçekleştirilen törene; Vali Yardımcısı Adil Karataş, İl Halk Sağlığı Müdürü Burhan Kütük, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Milli Eğitim Şube Müdürü Işıl Korkmaz, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Protokol üyelerinin konuşmaları ile başlaya tören, Cevatpaşa Ortaokulu öğrencilerinin şiir ve kompozisyonlarını okumasının ardından yapılan bisiklet dağıtımı ile son buldu. Vali Yardımcısı Adil Karataş ve protokol üyeleri tarafından Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu’ öğrencilerine 8 adet, Akçapınar Ortaokulu öğrencilerine 2 adet, Cevatpaşa Ortaokulu öğrencilerine 10 adet, Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulu öğrencilerine 10 adet bisiklet, okullarında “Seçmeli Spor Etkinlikleri” dersinde kullanılmak üzere teslim edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir