Sağlıklı Yaşam Parkı İçin Hazırlık Çalışmaları Başladı

07 Şubat 2015

Çanakkale Belediyesi, 7’den 70’e tüm kentlilere hitap edecek bir proje için daha kolları sıvadı. Esenler Mahallesi’nde oldukça geniş bir alanda çok çeşitli sportif ve sosyal faaliyetin bir arada gerçekleştirilebileceği Sağlıklı Yaşam Parkı’nın projelendirme çalışmaları tamamlandı.

Esenler Mahallesi’ndeki Piknik Alanının hemen karşısında 32L1B pafta 771 ada 258 parselde, yaklaşık 11 bin metrekarelik bir alanda kurulacak olan Sağlıklı Yaşam Parkı; kadın-erkek, çocuk-yaşlı ve engelli tüm kentliler için ideal bir sosyal alan olacak.

Yeni park alanında, açık-kapalı tenis kortu, içerisinde spor merkezinin bulunacağı kafeterya binası, üstü kapalı buz pisti, voleybol ve basketbol sahaları, kaykay pisti, çocuk oyun alanı, açık alan spor aletleri, yürüyüş parkuru ve tırmanma duvarı gibi pek çok aktivitenin gerçekleştirilebileceği tematik bölümler yer alacak.

Çanakkale Belediyesi’nden projeyle ilgili yapılan açıklamada “Yeşil alan ve peyzaj düzenlemelerinin de yapılacağı Sağlıklı Yaşam Parkı, gerçekleştirilecek ışıklandırma çalışmaları ile birlikte hem gündüz hem de gece saatlerinde kentlilerimizin kullanımına açık olacak.
Sağlıklı yaşama yönelik sporun teşvik edilmesi amacıyla planlanan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın ihale hazırlık süreci devam etmekte olup, Şubat ayında ihaleye çıkılması ve 2016 Mart ayında yapımının tamamlanması hedeflenmektedir.”
ifadelerine yer verildi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir