Meteertem: “Sahamızda Aldığımız 3 Puanla Rahat Bir Nefes Aldık”

31 Ekim 2009

Çanakkale Dardanelspor’un haftalar sonra kendi sahasında 3 puan alması büyük takımda büyük sevince sebep oldu.

Hacettepespor’u sahasında Koray Kurt’un golüyle 1-0 yenen Çanakkale Dardanelspor’da alınan 3 puanın sevinci yaşanıyor. Karşılaşma sonunda açıklamalarda bulunan Çanakkale Dardanelspor Teknik Direktörü Mustafa Meteertem, kendileri açısından 6 puanlık bir maçtan galibiyetle ayrılmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “Geçen hafta deplasmanda aldığımız galibiyetin daha önem kazanması için kendi sahamızda yapacağımız bu müsabakadan galip gelmemiz gerekiyordu. Kendi sahamızdaki mağlubiyetlerden dolayı bu durum iç saha krizi gibi görülüyordu. Ancak Bu maçtan galip gelmeyi bildik. Kendi sahamızda Ordu maçında galip gelmiştik. Şimdi de Hacettepe maçını kazandığımız için mutluyuz. Çalışmalarımızı her geçen gün daha yüksek tempo ile sürdürüp, ileriki haftalarda daha üst seviyelerde yer alan bir Dardanelspor’u göstermek amacındayız. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. İnançla bu maçtan da 3 puan almasını bildiler” dedi.

Çanakkale Dardanelsporlu futbolcular da yaptıkları açıklamalarda alınan galibiyetin önemine değinerek, “Karşılaşmada müthiş bir mücadele gösterdik. Bir haftadan buyana 3 puana şartlanmıştık. Müthiş bir mücadele sonunda istediğimizi aldık. Bizim için bu maç 6 değil 9 puanlık bir maçtı. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Kim geliyorsa korksun, yada kime gidiyorsak onlar bizden korksun” dediler.

“HER İKİ TAKIMINDA OYUNUNUN FUTBOLA BENZEDİĞİNİ SÖYLEYEMEYİZ”

Hacettepespor Teknik Direktörü Z. Önder Ezen ise yaptığı açıklamada Çanakkale’ye galibiyet için geldiklerini belirterek, “Oynadığımız oyunu futbola benzetebildiğimiz dakikalarda sahada etkili olduk. Ancak oynadığımız oyunun futbola benzediği dakika sayısı çok azdı. İlk devre rüzgarı aşmaya çalıştık. İlk devre iyi mücadele ettiğimiz söyleyebiliriz. İkinci devre oynadığımız oyunu futbola benzetmeye çalıştığımız bölümdü. Ancak bunu başaramadık. Her iki takımında oyununun futbola benzediğini söyleyemeyiz. Bu sebeple özellikle canlı yayınlanan bir maçın bu şekilde cereyan etmiş olması bir antrenör olarak beni üzdü. Ben takımım adına futbola benzer bir oyun ortaya koyamadığımız için izleyenlerden özür diliyorum. Maçın 4 hakemini de objektif ve iyi niyetli bir maç yönettikleri için tebrik ediyorum. Çanakkale Dardanelspor’u da mücadelesinden dolayı kutluyorum” dedi.

Hacettepesporlu futbolcular ise hava koşularının elverişli olmaması sebebiyle maçta zorluk yaşadıklarını ifade ederek, “Bugün hava koşuları iki takım için de iyi değildi. İlk yarı rüzgarı da karşımıza aldık. İlk yarı iyi mücadele ettik. Ancak ikinci yarı da oyuna başladığımızda çok durgun mücadele ettik. Pozisyon açısından da kısır bir maçtı. Dardanel tek pozisyon buldu. Onu da gole çevirdi. Ondan sonra maçı lehimize çevirmek için mücadele ettik. Ancak bunu başaramadık. İki haftadan bu yana iyi bir seri yakalamıştık. Üçte üç yapmak istiyorduk. Olmadı. Şimdi önümüzde bir Konya maçı var. Ona iyi şekilde hazırlanıp o maçı bu maçla telafi edeceğiz” diye konuştular.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir