BU SAHNELERE TEPKİ YAĞIYOR!

Şebnem Göksel
14/12/2016
14 Aralık 2016

Murat Boz’un 23 Aralık’ta vizyona girecek ’Dönerse Senindir’ isimli filminde mini etek giymiş hemşirelerin rol alması sağlık camiasını ayağa kaldırdı. Sağlıkçılar, kutsal bir görev yapan hemşirelerin rencide edildiğini savundu.

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi tarafından, Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekimlik girişinde düzenlenen basın açıklamasına hastanede görev yapan sağlık personeli de katıldı.Burada konuşan Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Suat Özen, filmde hemşirelerin birer cinsel obje olarak gösterildiğini söyledi.
Suat Özen, konu hakkında ayrıca şunları söyledi;

“Yüz binlerce hemşire adına buradan sesleniyoruz: Öncelikle filmde bu tür görüntülerin yer almasından dolayı yapımcı ve yönetmen başta olmak üzere, yetkili konumdaki herkesi kınıyoruz. Çağrımız, sinema filminden bu sahnelerin çıkarılması, aslına uygun olarak, gerçeğe eş değer sahnelerle tekrar çekilerek gösterime gidilmesidir.

Sağlık Bakanımızın ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın konuya ilgi göstermelerini, mesleğin onuruna sahip çıkılmasını, rencide edilmesine izin verilmemesini istiyoruz.

Ancak, filmin yapımcılarının, bu sahnelerde ısrarcı olmaları halinde, Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı’dan, hemşirelik mesleğine ve onuruna sahip çıkarak filmin bu şekilde gösterime girmesine izin vermemesini talep ediyoruz. Başta Murat Boz olmak üzere, söz konusu filmin yapımcı ve yönetmenini de sağlık çalışanlarından ve hemşirelerden derhal özür dilemeye davet ediyoruz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir