Sahte Para ile Kurbanlık Alımına Karşı Vatandaşlar Uyarıldı

05 Aralık 2008

Çanakkale’de emniyet birimleri kurban bayramı öncesi çalıntı ve sahte para ile kurbanlık hayvan alımı konusunda vatandaşları uyardı.

İl merkeziyle ilçelerinde ve köylerinde kurban bayramı öncesi hayvan hırsızlıklarının olma ihtimalini göz önünde bulunduran emniyet birimleri Çanakkale, Eceabat, Gelibolu ve Lapseki ilçelerinde arabalı vapuru ile özel mini feribotlara binen araçları sıkı takibe aldı. Bayram öncesi bölgeden çalınabilecek hayvanların vapurla karşı yakaya geçişlerinin önlenmesi için denetimlerini sıklaştıran ekipler, araçlarda hayvan bulunması halinde bunların tek tek belgelerini kontrol ederek belge ibraz edilememesi halinde gerekli yasal işlemleri yapacak.

Bu arada Kurban Bayramı öncesi Çanakkale İl merkezi ile ilçelere bağlı köylerde olabilecek hayvan hırsızlıklarına karşı vatandaşları uyaran yetkililer, şüpheli görülen kişilerle araçların en yakın emniyet birimlerine bildirilmesini istediler. Araçların mutlaka plakalarının alınmasını da isteyen emniyet birimleri, bu sayede olabilecek hayvan hırsızlıklarında şahısların yakalanmalarının daha kolay olabileceğini belirttiler.
Hayvanlarını satacak vatandaşlara uyarılarda da bulunan yetkililer, sahte para ile bu tür alışverişlerin yapılabileceğini de belirterek, bu gibi durumlarda çok dikkatli olunmasını isteyerek, şüpheli durumları olan kişilerin de anında emniyet birimlerine bildirilmesini istediler.

Bu arada Çanakkale il merkezinde de kurban satış alanını yakın takibe alan zabıta ekipleri kontrollerini aralıksız sürdürüyor. Kurban satışı ile ilgili ellerinde belgesi olmayanları satış alanına sokmayan zabıta ekipleri bölgedeki sağlık koşullarının da en iyi şekilde yapılması için çaba sarf ediyor.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir