Sahte Polisin Oyununu Gerçek Polis Bozdu

03 Nisan 2012

Çanakkale il merkezinde kendisini komiser olarak tanıtan kişiye 20 bin TL gönderen şahsı, dolandırılmaktan bankada önlem alan polisler kurtardı.

Edinilen bilgiye göre M.B.’yi (59) telefonla arayan kimliği belirsiz şahıs, kendisini komiser olarak tanıtıp hesaplarına girilerek kimlik bilgilerinin alındığını belirterek, “Hesabınızdan para alıp şüphelilerin hesabına yatırarak bu şekilde zanlıları yakalayacağız. Ardından bu parayı yeniden eski hesaba aktaracağız” dedi. Zanlılar, M.B.’den söyledikleri hesap numarasına 20 bin TL yatırmasını istedi. Şahısların sözlerine inanan M.B de bankaya giderek belirtilen numaraya 20 bin TL’yi havale etti. Bu sırada bankada bulunan polislerin şahsa dolandırıldığını belirtmesi üzerine banka görevlileri parayı hesaptan çekilmeden bloke ederken, M.B. dolandırıcılığa kalkışan şahıstan şikayetçi oldu.

Çanakkale’de Kontör Dolandırıcılığı
Öte yandan Çanakkale’de cep telefonundan aradığı kişinin sözlerine inanarak şahsa bin 500 TL’lik para kontör gönderen şahıs dolandırıldı.

Edinilen bilgiye göre Gelibolu ilçe merkezinde yaşamını sürdüren T.A’yı (49) cep etlefonundan arayan kimliği belirsiz şahıs kendisini Özel Harekat Polisi olarak tanıtarak kimlik bilgilerinin kullanılarak terör örgütüne para aktarıldığını söyleyip telefonu Savcı diye tanıttığı kişiye verdi. Savcı olarak belirtilen şahıs da özel bir operasyonu yönettiğini ve kendisi ile ilgili sorunun çözülmesi için de verdiği bankadaki hesap numarasına para kontör yatırması gerektiğini söyledi. Telefon görüşmelerinin ardından paniğe kapılan T.A da şahsın verdiği bankadaki 2 ayrı hesaba toplam bin 500 TL tutarında para kontör gönderdi. Bir süre sonra dolandırıldığının farkına varan şahıs emniyet birimlerine başvurarak şikayetçi oldu.

Olayla ilgili tahkikat sürdürülüyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir